Jedynie prawda jest ciekawa


Makabryczne odkrycie przy ciele ofiary Smoleńska

28.03.2017

Kolejne przerażające doniesienia po przeprowadzeniu ekshumacji następnych ofiar katastrofy smoleńskiej. Media donoszą o odnalezieniu w jednym z grobów… trzech dłoni.

PK od początku informowała, że ekshumacja ciał ofiar katastrofy smoleńskiej jest niezbędna wobec popełnionych wcześniej błędów. Chodzi m.in. o możliwą zamianę ciał ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. i nieprawidłowości w opisie stwierdzonych obrażeń w dokumentacji sporządzonej przez stronę rosyjską. 

Na zlecenie prokuratury w marcu przeprowadzono cztery ekshumacje. Śledczy badali ciała Wojciecha Seweryna, Natalii Januszko, Andrzeja Przewoźnika i Aleksandry Natalii-Świat. 

Jak przypominają dziennikarze „wSieci”, prac ekshumacyjne podjął zespół śledczych pod kierownictwem prokuratora Marka Pasionka. W jego pracach, oprócz medyków sądowych z polskich zakładów, uczestniczy międzynarodowy zespół ekspertów światowej klasy, m.in. prof. Silke Grabherr, szef Instytutu Medycyny Prawnej w Genewie (światowy autorytet w zakresie obrazowego badania zwłok, wykonywał m.in. sekcję Jasera Arafata), prof. Guy Rutty z Uniwersytetu w Leicester (uczestniczył w badaniach ofiar Boeinga 777 Malaysia Airlines, zestrzelonego nad Ukrainą), cz też ekspert ONZ prof. Duarte Nuno Viera, dziekan Wydziału Lekarskiego Yniwersytetu w Coimbrze. 

Wstępne oględziny, niestety kolejny już, raz przyniosły przerażające wieści o traktowaniu ciał polskich ofiar przez Rosjan. 

„Przy ciele jednego z mężczyzn znajdowała się noga kobiety z przywieszką z nazwiskiem... tegoż mężczyzny. W innym grobie znaleziono trzy ręce, w kolejnym dwie lewe dłonie. Nawet laik nie powinien tego pomylić” - czytamy w tygodniku „wSieci”. 

Jak podaje „Super Express”, makabryczne odkrycie trzech dłoni dotyczy grobu Natalii Januszko, stewardesy prezydenckiego samolotu. Prokuratura w rozmowie z dziennikiem nie potwierdziła i nie skomentowała tej sprawy. 

„Podczas ekshumacji badamy m.in. możliwą zamianę ciał ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku i nieprawidłowości w opisie stwierdzonych obrażeń w dokumentacji sporządzonej przez Rosjan” - powiedziała w rozmowie z „SE” dodaje rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik. 

ak/PAP

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 2. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 3. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 4. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 5. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 6. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 7. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook