Jedynie prawda jest ciekawa


Magierowski: "Obietnica prezydenta została spełniona"

20.11.2016

"Jest w tej ustawie napisane, że co prawda będzie można łączyć pracę zarobkową z pobieraniem emerytury, jeżeli będzie się chciało odejść, np. w przypadku mężczyzny, w wieku 65 lat, ale jest jedno bardzo ważne zastrzeżenie: trzeba się zwolnić u swojego pracodawcy z pracy, a następnie później ubiegać się o ponowne zatrudnienie" — mówił w ”Śniadaniu w Radiu ZET” europoseł Krzysztof Hetman z PSL.

„Proszę powiedzieć: który pracodawca przyjmie pracownika po tym jak on się zwolni po to, żeby przejść na świadczenie emerytalne? Fikcja. Żaden Polak, żadna Polka nie przejdzie na to wcześniejsze świadczenie emerytalne” — dodał Hetman.

„To, w jaki sposób wprowadzono w tej chwili reformę, pokazuje jak PiS stał się Platformą. Jak ta sama ignorancja, która była w PO, która nagle zmieniła wiek emerytalny, przeniosła się na PiS, który zamiast spojrzeć na realia, także na również zmienioną sytuacje gospodarczą, wprowadza taką reformę dzisiaj” — komentowała z kolei Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska).

Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej zwrócił uwagę, że „obniżenie wieku emerytalnego przełoży się na to, że emerytury będą bardzo niskie, a w niektórych przypadkach nawet głodowe”.

„O tym PiS oczywiście nie mówi” — podkreślił poseł PO.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik (PiS) przekonywał natomiast, że Prawo i Sprawiedliwość obniżyło wiek emerytalny, bo obiecało to Polakom i Polkom. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość jest wiarygodne, bo dotrzymuje obietnic wyborczych.

Wójcik zwrócił się również do Trzaskowskiego:

„Wy jesteście spod szyldu ośmiorniczek, a my pochyliliśmy się nad zwykłym człowiekiem”.

Wiceminister sprawiedliwości zwrócił uwagę, że PiS znowu jest atakowany, a nie mówi się o tym, co rząd zrobił.

„O programie 500+ nie rozmawiamy, o tym, że podwyższyliśmy najniższe emerytury i renty do 1000 zł nie rozmawiamy, o tym, że podwyższamy minimalne wynagrodzenie do 2000 złotych nie rozmawiamy, o tym, że obniżamy podatek CIT dla przedsiębiorców do 15 proc. również nie rozmawiamy” — mówił Wójcik.

„Zastanówcie się dlaczego ludzie nie mówią o tym, a mówią o tym co zrobiliście z konstytucją, co robicie z przyrodą, co zrobiliście z mediami” — odpowiedziała Nowacka.

Według posłanki Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer „z tego dobrego roku (rządów PiS - red.), dobry jest tylko PR”.

„Rzeczywiście macie niezłe infografiki, więc trzeba was za to pochwalić, no i oczywiście plus media publiczne” — dodała.

„Sukcesy PiS, którymi się chwali w swojej pięknej książeczce, to są sukcesy typu: kupiłem telewizor za chwilówkę, czyli: rozdajemy pieniądze, których nie mamy” — powiedziała Lubnauer.

„Wcześniejszy wiek emerytalny, wbrew temu co kłamali (PiS - red.) w trakcie kampanii wyborczej oznacza niższe emerytury, zwłaszcza dla kobiet. Dla kobiet oznacza to emeryturę niższą o nawet 43 proc. To oznacza, że zamiast emerytury 2000 zł, byłaby emerytura 1200 zł” - tak skomentowała z kolei obniżenie wieku emerytalnego.

„Znamienne jest to, że posłowie opozycji są bardzo wstrzemięźliwi, jak pojawia się pytanie czy przywrócą poprzednie rozwiązanie emerytalne, bo wiedzą dobrze, że wprowadzone rozwiązanie jest dobre i oczekiwane przez miliony Polaków. Obietnica prezydenta została spełniona, bo przypomnę, że to prezydencki projekt” — powiedział Marek Magierowski z Kancelarii Prezydenta.

polsatnews.pl

[fot. wpolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 2. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 3. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 4. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 5. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 6. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 7. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 8. woda17082018 17.08.2018

  GIS ostrzega: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych Małopolanka i Malinowy Zdrój. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook