Jedynie prawda jest ciekawa


Magierowski: Gigantyczny kłopot Europy

24.03.2016

Zdaniem prezydenckiego ministra, Unia Europejska nie daje rady w starciu z terroryzmem.

„Jest pełna koordynacja polityki migracyjnej między kancelarią prezydenta a kancelarią pani premier. Pani premier wyraźnie mówi, że w tej chwili nie ma takiej możliwości, żeby przyjmować imigrantów. Tych, którzy zostali nam jakby wyznaczeni w ramach programu Komisji Europejskiej” – zapewnił Marek Magierowski w Kontrwywiadzie RMF FM.

Prezydencki minister odniósł się w rozmowie z Konradem Piaseckim do deklaracji premier Szydło, że póki co Polska nie będzie przyjmować imigrantów.

Magierowski zwraca uwagę, że problem masowej imigracji należy widzieć szeroko, nie ograniczać go do poszczególnych państw.

„Nie wycofujemy się całkowicie. Ja tak rozumiem te słowa pani premier. Pani premier wyraźnie zaznaczyła, że w tej chwili nie ma takiej możliwości, ale to nie jest... Chciałem jedną rzecz bardzo wyraźnie podkreślić: to nie jest problem wyłącznie Polski, to jest problem całej Unii Europejskiej”

Szef Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta zwrócił uwagę na problem tzw. hotspotów.

„Te hotspoty nie działają, nie funkcjonują, tym samym pani premier ma absolutną rację mówiąc, że bez dobrze działających hotspotów, bez dobrze działającego systemu żaden kraj, ani Polska ani Hiszpania, ani Niemcy, ani Austria nie jest w stanie w sposób całkowity zapanować nad tym problemem” – powiedział Magierowski.

„Podkreślił też, że Europa nie radzi sobie z zaistniałą sytuacją i nie potrafi zbudować racjonalnego systemu.

„Europa nie radzi sobie z problemem terroryzmu. Absolutnie. To jest gigantyczny kłopot dla Europy” – powiedział.

„Europa zgodziła się na system relokacji imigrantów i ta sama Europa, nie Polska, ta sama UE, nie jest w stanie dzisiaj zbudować tego systemu tak, aby był on skuteczny” – dodał.

Mly/rmf24.pl

fot. [wPolityce.pl]Warto poczytać

 1. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 2. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 3. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

 4. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

 5. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

 6. siemoniak-rabiej-i-duda-20082018 20.08.2018

  Kolejny fake news? Pracownik kancelarii prezydenta prostuje manipulacje opozycjonistów

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wspólnie z małżonką odbywają służbową wizytę w Australii oraz Nowej Zelandii. Celem podróży była m.in. rozmowa z premierem Australii Malcolmem Turnbullem na temat poszerzenia współpracy wojskowej pomiędzy krajami

 7. 1270adamowiczgdans 20.08.2018

  Adamowicz tłumaczy swoją decyzję dotyczącą obchodów na Westerplatte „Została źle przekazana ministrowi Błaszczakowi”

  Będzie wojsko, wojsko zawsze miało być - powiedział w poniedziałek w "Radiu Gdańsk" prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odnosząc się do programu uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook