Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: żadna z formacji nie miała takiego poparcia jak rząd PiS

27.10.2017

Żadna z formacji w ciągu ostatnich 30 lat nie miała tak znakomitego wyniku badań opinii publicznej jak rząd PiS, bo żaden rząd nie zaczął realizować programu narodowego i nie zaczął robić tego się powinno robić - powiedział w czwartek szf MON Antoni Macierewicz.

Szef MON rozpoczynając cotygodniowy felieton w Radiu Maryja i Telewizji Trwam złożył wszystkim podziękowania. - To są podziękowania płynące z głębi serca i z olbrzymiej satysfakcji, jaką każdy Polak polityk może mieć wtedy, gdy widzi z jak szeroką akceptacją, z jaką zgodą narodową cieszą się jego działania. Mówię o tych wynikach badania opinii publicznej, które w ciągu ostatniego miesiąca, nawet można powiedzieć w ciągu ostatnich miesięcy, osiągnęły poziom niewidziany w historii ostatnich 30 lat - podkreślił Macierewicz.

Jak dodał, "żadna z partii politycznych, żaden z rządów, żadna z formacji w ciągu 30 lat nie osiągnęła tak znakomitego wyniku badań opinii publicznej, jak rząd Prawa i Sprawiedliwości".

- Możemy powiedzieć nic dziwnego, żaden też rząd dotychczas nie zaczął realizować programu narodowego, bo żaden z rządów nie zaczął robić tego, co powinno się zrobić. I może dlatego właśnie te wyniki są tak niezwykłe - blisko 50 proc. poparcia, które stale rośnie. Blisko 50 proc. społeczeństwa, które mówi: tak to jest właśnie nasz rząd, to jest rząd, który realizuje nasz program - dodał minister obrony.

Macierewicz zaznaczył, że praca polityka przeważnie jest gorzka, łączy się z nieustannymi atakami i koniecznością sprostania nim. Jak mówił tak jest"zwłaszcza jeżeli człowiek naprawdę wie, że uczciwie wykonuje swoją pracę i czyni to dla dobra narodu i ojczyzny".

Minister podkreślił też, że "polityk bardzo rzadko spotka się z pozytywnym, tak jasno publicznie wyrażoną aprobatą, dzisiaj tak jest i to jest olbrzymia satysfakcja".

PAP
Fot: PAP

Warto poczytać

 1. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

 2. frasyniuk20092018 20.09.2018

  Frasyniuk apeluje, aby donosić na Polskę? „Niech nas skarżą!”

  Kontrowersyjne słowa zmieścił na swoim Twitterze Władysław Frasyniuk. „Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą” - przekonuje.

 3. dziewczynki20092018 20.09.2018

  Sąd odebrał nieodpowiedzialnym rodzicom dwie córki. Były wychowywane „w zgodzie z prawami natury”

  Sąd Okręgowy w Zamościu zadecydował o odebraniu rodzicom dwojga dzieci. Dziewczynki były niedożywiane, nieszczepione, karmione niemal wyłącznie warzywami i owocami, a zamiast lekarza leczyła je znachorka.

 4. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 5. morawiecki19062018 19.09.2018

  Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko premierowi. "Sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie"

  Pozew w trybie wyborczym, który Platforma Obywatelska złożyła we wtorek przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok nie jest prawomocny

 6. ZiemkiewiczUK 19.09.2018

  Ostra wypowiedź Ziemkiewicza o Platformie. Publicysta tym razem przesadził?

  Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz kolejny raz rozgrzał dyskusje na polskim Twitterze. Wszystko za sprawą jego komentarza odnoszącego się do najnowszego sondażu Kantar Public, w którym nie szczędził słów krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej

 7. trzaskowski17082018 19.09.2018

  Trzaskowski dzieli Warszawiaków? Zabawna wpadka kandydata PO

  Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News odniósł się do prowadzonej przez niego kampanii wyborczej. Jak sam przyznał, zabiega głównie o głosy „warszawiaków z krwi i kości”. Internauci uważają, że poseł PO dzieli mieszkańców stolicy i powoli przerabiają jego hasła wyborcze

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook