Jedynie prawda jest ciekawa


Macierewicz: Szczyt NATO i ŚDM będą bezpieczne

17.03.2016

„W czasie szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży służby będą podlegały wspólnemu kierownictwu” — zadeklarował minister Antoni Macierewicz po komisji ds. służb specjalnych.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej podkreślił, że ustalenia są w fazie końcowej. „Wszystko wskazuje na to, że integracja poszczególnych służb i połączenie ich w jedno narzędzie, które ma skutecznie zabezpieczyć szczyt będzie precyzyjnie zrealizowane. Szczegółów nie mogę podawać - mam nadzieję, że zrozumiecie państwo, że najważniejszym elementem jest skuteczność działania” — zaznaczył. 

Minister obrony narodowej deklarował, że służby już rozpoczęły swoje działania - zarówno jeśli chodzi o przegląd bezpieczeństwa w zakresie terytorialnym, jak i personalnym. W pracy służb ma również pomóc wojsko. „Nie zmienimy struktury podziału służb wojskowych. One nadal będą w sensie formalnym oddzielne, ale wszystkie będą podlegały wspólnemu kierownictwu w związku z przygotowaniami tych dwóch wielkich wydarzeń” — dodawał. 

Macierewicz zapewnił, że zabezpieczenia będą skuteczne i nieodczuwalne przez mieszkańców. „Stadion jest tak położony, że można to tak wydzielić, by mieszkańcy nie odczuwali żadnych trudności. (…) Polska jest gospodarzem tego szczytu, ale nie we wszystkim jest decydentem. Na nas spadają wszystkie koszty i konsekwencje, działania organizacyjne” — podkreślił szef MON.

kk/wPolityce.pl

[fot.PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

  1. skandal21082018 21.08.2018

    Lalka z sex shopu z maską Jarosława Kaczyńskiego. Wokalista poderżnął jej gardło

    Do czego prowadzą lewicowy fanatyzm i ateizm? Oto najlepszy przykład zaślepienia przez chorą ideologię

  2. topr21082018 21.08.2018

    Wezwała TOPR bo była zmęczona. Ratownicy: Nie jesteśmy taksówką dla turystów

    Zdarza się, że turyści w Tatrach, nie mając sił na dalszą wędrówkę, dzwonią do ratowników górskich i żądają przewiezienia ich na dół. Ratownicy TOPR apelują o rozsądek i rozwagę przy wzywaniu pomocy, bo ktoś inny w tym czasie może naprawdę potrzebować pomocy.

  3. 1270SZPITALBYTOW 21.08.2018

    Pacjentka oskarżyła lekarza o makabryczny żart, teraz przeprasza

    Jakiś czas temu pisaliśmy o sytuacji, jaka miała mieć miejsce w szpitalu w Bytowie. Jeden z tamtejszych lekarzy miał, według słów pacjentki, niestosownie zażartować podczas badania. Szpital informuje, że sytuacja nie miała miejsca, a pacjentka już przeprosiła za swoje słowa.

  4. gajewskatrzaskowski21082018 21.08.2018

    Jest najpiękniejszą twarzą kampanii Trzaskowskiego. Do niedawna była podwładną Bartosza Kramka z „Otwartego Dialogu”

    „Na krok nie odstępuje Rafała Trzaskowskiego. Mówi się, że jest nieformalnym rzecznikiem jego kampanii” - informuje portal „natemat.pl”. Mowa o Aleksandrze Gajewskiej, wiceprzewodniczącej PO w Warszawie i być może byłej szefowej zespołu politycznego Fundacji Otwarty Dialog.

  5. plazyn20082018 20.08.2018

    „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

    Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

  6. 1270skornikowane 20.08.2018

    Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

    Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

  7. 1270northstream2spokt 20.08.2018

    Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

    Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

  8. 1270dopalaczestop 20.08.2018

    Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

    Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook