Jedynie prawda jest ciekawa


Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

24.04.2018
Lichocka22042018
Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

- Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji.

W porannym programie na antenie Polskiego Radia posłanka PiS przekonywała, że jej wypowiedź została zmanipulowana. - To kłamstwa, że nie jestem za życiem i chcę zabijać chore dzieci - powiedziała. - Zbanowałam Kaję Godek na twitterze, ponieważ robię tak z osobami, które mijają się z prawdą - powiedziała. 

- Powiedziałam, że ta ustawa zakłada bardzo radykalne rozwiązanie. Uważam że należy znieść możliwość przerywania ciąży ze względu np na zespół Downa, albo takie, które pozwalają dziecku żyć samodzielnie. Są jednak takie patologie ciąży, że nakazywanie kobietom donoszenie tej ciąży jest fundowaniem okrucieństwa, które jest nakładaniem na kobiety heroizmu. Państwo polskie powinno działać tak, żeby kobiety decydowały się na to, po to jest program rządowy "Za życiem" - przekonywała Lichocka.

- Ustawowe nakazywanie kobiecie decyzji o tym, że tak ma zrobić, uważam za nieludzkie. Natomiast aborcja jest złem i to jest oczywiste. - mówiła posłanka PiS.

- Pani Godek, pajac zupełny Terlikowski, pan Bosak z ugrupowania prorosyjskiego... - zaczęła mówić Lichocka, jednak prowadząca program przerwała jej mówiąc, aby nie obrażała dziennikarzy. - Terlikowski zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - odpowiedziała Lichocka. - Tutaj nie chodzi o życie, chodzi o walkę polityczną - powiedziała. - Jeśli ktoś tak kłamie, tak manipuluje, tak obraża, zachowuje się jak Platforma Obywatelska, jak Ruch Palikota, to to jest walka polityczna. Chodzi o to by rozbić obóz Zjednoczonej Prawicy - dodała Lichocka, oskarżając Terlikowskiego o "sympatie anty-pisowskie" i sympatyzowanie z Markiem Jurkiem po to, by kiedyś powstało ugrupowanie, w którym mógł zająć miejsce.

Lichocka przypomniała, że w 1989 roku departament III SB rozesłał do agentury zestaw pytań, które należy zadawać podczas spotkań z kandydatami "Solidarności", wśród których znalazł się temat aborcji. - Ja bym bardzo chciała, żebyśmy się nie dawali nabrać. To jest ta sama gra, co zawsze - powiedziała posłanka PiS.

Podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Bochni w województwie małopolskim, Lichocka zaznaczyła, że projekt ustawy antyaborcyjnej nie jest projektem partii rządzącej i jest on "firmowany przez Kaję Godek i środowiska, które z PiS mają niewiele wspólnego".

– To projekt bardzo radykalny, który zakłada nadrzędność interesów dziecka nienarodzonego nad życiem i zdrowiem kobiety. Dramatyczny wybór miedzy losem kobiety a nienarodzonego dziecka ten projekt stawia jednoznacznie po stronie nienarodzonego dziecka. Żąda się w projekcie, by kobieta została zmuszona do donoszenia każdej patologicznej ciąży – cytuje wypowiedź posłanki PiS "Fakt". Joanna Lichocka dodała, że projekt ustawy jest na miarę ludzką nieludzki, ale zaznaczyła jednocześnie, że politycy PiS złożyli do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o interpretację obecnej ustawy z 1993 roku tak, aby nie można było jej nadużywać do przerywania ciąży w przypadku np. dzieci z zespołem Downa.

Tomasz Terlikowski opublikował w niedzielę na Facebooku wpis, w którym określił sobotnią wypowiedź Joanny Lichockiej jako "tak żenującą, że trudno z nią polemizować". Publicysta przypomniał, że projekt podpisało 800 tysięcy polaków, a jego założenia są dokładnie zbieżne z poprzednim, złożonym za rządów PO, którego odrzucenie Joanna Lichocka krytykowała. - Ta wypowiedź (ale i przynajmniej kilka innych partyjnych koleżanek i kolegów Lichockiej z PiS) pokazuje, że walka między cywilizacją życia a antykulturą śmierci toczy się także w tej partii. Są w niej, żal to powiedzieć, aborcjoniści, którzy oczywiście zapewniają, że generalnie aborcja jest zła, ale... przecież dzieci niepełnosprawne można i trzeba zabijać, bo pomysł, by dać i żyć jest „nieludzki”. Smutne to, ale prawdziwe - podsumował swój wpis Terlikowski.

kh
Fot: PAP

Warto poczytać

 1. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 2. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 3. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 4. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 5. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 6. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 7. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 8. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook