Jedynie prawda jest ciekawa


Licealistka znów uderza: od zdrajcy kwiatów nie chce

28.05.2014

„Kwiatów od zdrajcy nie przyjmuje” - miała powiedzieć premierowi Tuskowi odważna licealistka z Gorzowa. Tusk choć miał błysnąć intelektem i odwagą znów mógł nie być przygotowany na spotkanie z Sokołowską...

Donald Tusk zdobył się na odwagę i po czasie postanowił odpowiedzieć na nokautujące pytanie Marii Sokołowskiej, odważnej licealistki z Gorzowa Wielkopolskiego. Szef rządu złożył wizytę w Gorzowie Wielkopolskim. Przyznał, że jego środowa wizyta właśnie w tym II Liceum Ogólnokształcącym nie jest przypadkowa.

Kilka dni temu Maria Sokołowska zadała Tuskowi pytanie: "Dlaczego udaje patriotę, a jest zdrajcą Polski?" Wtedy Tusk odparł jedynie: "widzę, że masz poczucie humoru" i wszedł na spotkanie.

Teraz do sprawy wrócił sam Tusk. "Jeśli ktoś się poczuł dotknięty, bo to też znalazłem w necie, moim zachowaniem na bulwarze, kiedy powiedziałem do koleżanki, że ma moim zdaniem poczucie humoru, to wydaje mi się, że moja reakcja była całkiem do zniesienia, jak na treść pytania, jakie pod moim adresem padło. Ale mamy różne poziomy wrażliwości, więc jeśli kogoś dotknąłem taką odpowiedzią, to niech nie czuje się urażony" – powiedział premier.

Tłumaczył, że nie wiedział, że młodzi ludzie będą czekali z pytaniami na bulwarze. Dodawał, że był spóźniony i nie miał czasu na dłuższą rozmowę.

Premier Tusk jednak nie był tak odważny, jak można by sądzić. Okazuje się, że misternie planowana wizyta w gorzowskim liceum była dla Tuska bezpieczna. O zabezpieczenie zadbali współpracownicy premiera, którzy wyprosili z sali media.

W rozmowie z portalem niezalezna.pl ojciec Marii Sokołowskiej relacjonuje jednak spotkanie. „Z krótkiej rozmowy z córką wiem tyle, że nie zadała żadnego pytania. Siedziała na spotkaniu. Była posadzona naprzeciwko premiera. Gdy dostał on kwiaty od uczniów i chciał przekazać je Marysi ona powiedziała, że kwiatów od zdrajcy nie przyjmuje” - relacjonował ojciec licealistki.

Jak widać świetlista postać premiera Tuska nie zmieniła oceny licealistki, która stała się nagle bohaterką mediów. Tusk choć miał błysnąć intelektem i odwagą znów mógł nie być przygotowany na spotkanie z Sokołowską...

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. facebook18092018 18.09.2018

  Przeklnął na Facebooku. Nie spodziewał się reakcji straży miejskiej

  Na początku lipca jeden z użytkowników Facebooka miał użyć wulgarnego słowa. Poznańska straż miejska wzywa teraz internautę do siebie i prosi o wyjaśnienia.

 2. schmidt-20072018 18.09.2018

  Dramat Joanny Schmidt. Według posłanki zadania z matematyki dyskryminują kobiety

  Była posłanka Nowoczesnej, a obecnie koło Społeczno-liberalni Joanna Schmidt odnalazła niemały „problem”, którym podzieliła się na Twitterze. Otóż zdaniem polityk kobiety są dyskryminowane...przez anonimowe przedstawienie w zadaniach z matematyki

 3. grunwaldzka597 18.09.2018

  Poważne zarzuty prokuratorskie dla urzędniczki prezydenta Adamowicza. Kamienica „o wartościach kulturowych” oddana za bezcen

  Zakończyło się właśnie postępowanie prowadzone przez delegaturę CBA w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej, która zdecydowała o postawieniu zarzutów niedopełnienia obowiązków dla funkcjonariusza publicznego.

 4. jaki-18092018 18.09.2018

  Hit! Patryk Jaki wystąpił w teledysku raperskim „Stałem pod blokiem”

  Raper HCR, znany z programu „Must be the music”, opublikował swój najnowszy singiel promujący jego najnowszy album. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby utwór nie został poświęcony kandydatowi na prezydenta Warszawy Patrykowi Jakiemu, który sam w nim wystąpił

 5. gazeta25062018 18.09.2018

  „Wyborcza” się ugięła. Niedawno bezpodstawnie oskarżyła posła PiS, teraz zamieściła sprostowanie

  Wojciech Czuchnowski oraz Mariusz Gierszewski z Radia Zet kilka tygodni temu na łamach „Gazety Wyborczej” rozpisywali się o zjawisku nazywanym przez nich „układem radomskim” polityków PiS-u. Po interwencji jednego z nich na stronach „GW” pojawiło się sprostowanie

 6. firma17092018 17.09.2018

  93% firm w Polsce chce zatrudniać cudzoziemców. Przedsiębiorcy apelują o ułatwienie procedur

  93 proc. pracodawców jest zainteresowanych zatrudnianiem cudzoziemców na okres powyżej 9 miesięcy, ale 83 proc. zwraca uwagę na skomplikowane procedury ich zatrudniania - wynika z badań ankietowych przeprowadzonych przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM).

 7. korwin17082018 17.09.2018

  Precedensowy wyrok w sprawie pedofilii w Kościele. Kontrowersyjny komentarz JKM

  Milion złoty odszkodowania oraz dożywotnia renta – taką karę orzekł poznański sąd w sprawie kobiety, która ponad dekadę temu została ofiarą molestowania ze strony księdza Romana B.

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook