Jedynie prawda jest ciekawa


Lewicowi aktywiści sprofanowali warszawski kościół św. Anny?

23.07.2018
lgbt23072018
Lewicowi aktywiści sprofanowali warszawski kościół św. Anny?

Prezes Młodzieży Wszechpolskiej poinformował na Twitterze o złożonym do prokuratury zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa przez aktywistów LGBT. Ziemowit Przebitkowski skomentował zachowanie grupy „Spacerowiczów”, którzy jego zdaniem swoim zachowaniem sprofanowali kościół św. Anny w Warszawie.

Zawiadomienie dotyczy zachowania grupy aktywistów LGBT, którzy w warszawskim kościele św. Anny stanęli pod krzyżem z tęczowymi flagami i symbolami znanymi m. in. ze "Strajku kobiet". Zdjęcia dokumentujące swoje zachowanie umieścili w jednym z serwisów społecznościowych. „Słowo się rzekło” – napisali w komentarzu, przy którym oznaczono uczestników manifestacji.

Na zachowanie lewicowych demonstrantów zareagował m. in. prezes Młodzieży Wszechpolskiej, który domagał się reakcji od szefów MSWiA i MS.

– W związku z kolejnymi aktami barbarzyństwa LGBT, @MWszechpolska składa zawiadomienie do prokuratury. Nie może być przyzwolenia na plugawienie kościołów. Jeśli teraz nie zareagujemy stanowczo, to będziemy ich tylko ośmielali. @jbrudzinski @ZiobroPL: Polacy domagają się reakcji – napisał na Twitterze Przebitkowski.

Zdarzenie komentował na Twitterze również Paweł Ozdoba, publicysta i komentator polityczny.

– Grupa LGBT sprofanowała kościół św. Anny w Warszawie. Czy następnym krokiem "tęczowych rewolucjonistów" będzie wbiegnięcie na ołtarz podczas mszy św. – pisał Ozdoba na Twitterze

Innego zdania był ksiądz Marek Radomski, który w zachowaniu grupy lewicowych aktywistów nie dostrzegał znamion profanacji. - A na czym profanacja polegała?  - dopytywał na Twitterze ksiądz Radomski.

Sprawę rozsądzi teraz warszawska prokuratura, która sprawdzi, czy w zachowaniu demonstrujących w kościele przedstawicieli lewicy można doszukać się znamion przestępstwa.

ac/twitter


Warto poczytać

 1. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 2. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 3. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 4. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 5. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 6. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 7. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 8. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook