Jedynie prawda jest ciekawa


„Bracie Kaczyński” - Lech Wałęsa wybacza i prosi o wybaczenie

02.08.2018
wasa-3072018-r
„Bracie Kaczyński” - Lech Wałęsa wybacza i prosi o wybaczenie

Lech Wałęsa to postać, która budzi skrajne emocje i spore kontrowersje. Jedni uważają go za bohatera, inni za współpracownika komunistycznych służb. Niezależnie od przyjętej narracji były prezydent po dziś wzbudza spore zainteresowanie opinii publicznej, głównie za sprawą swoich kont na mediach społecznościowych. Tak było i tym razem.

Choć nie jest już aktywnym uczestnikiem życia politycznego, Wałęsa wciąż żywo komentuje bieżące informacje w naszym kraju. Jego wpisy na Facebooku oraz Twitterze, zwłaszcza w ostatnich tygodniach, spotkały się z różnorodną opinią jak np. informacje o posiadaniu broni i odbiciu sejmu siłą czy list do Micka Jaggera. Jednak jego najnowszy post na portalu Facebook zaskoczył wszystkich. Post skierowany do Jarosława Kaczyńskiego, któremu wybacza i prosi o wybaczenie.

-Bracie Kaczyński – tymi słowami zaczyna swój wpis były polityk - Za chwilę Ja i Ty wraz z naszym pokoleniem przeniesiemy się do wieczności. Chciałbym po sobie pozostawić porządek. Chciałbym też przenieść się pojednany z nieprzyjaciółmi. Nawet udało mi się pojednać z Gen Jaruzelskim a z Kiszczakiem nie zdążyłem. - kontynuował Wałęsa.

Były prezydent w dalszej części swojego wpisu prosi Jarosława Kaczyńskiego o wybaczenie za to wszystko co przeciwko niemu uczynił. Dodatkowo wybaczył prezesowi PiS i śp. Lechowi Kaczyńskiemu, jego zdaniem, ich winy wobec niego, w tym „sfałszowane teczki Kiszczaka”.

-Jeśli coś uczyniłem przeciw Tobie proszę o wybaczenie i ja jestem wstanie Tobie i świętej pamięć Twojemu bratu ,Lechowi wybaczyć wszystko a nawet największą podłość jaką mi uczyniliście zlecając wykonanie prowokacji pod nazwą Teczki Kiszczaka. Lech Wałęsa. - zakończył Lech Wałęsa.

Post Wałęsy do Jarosława Kaczyńskiego wzbudził spore zainteresowanie użytkowników mediów społecznościowych ciesząc się ponad 2,5 tyś reakcji, a także tysiącem komentarzy (stan na godzinę 10:00). Co ciekawe sam Lech Wałęsa pod swoim postem napisał słowo „Dziękuję”. Nie wiadomo jednak jakie były jego intencje związane z tymi podziękowaniami – czy dziękował sam sobie za te słowa, za reakcję użytkowników, za uwagę, a może kierował je do samego Jarosława Kaczyńskiego.

JD/ za Facebook

Warto poczytać

 1. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 2. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 3. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 4. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 5. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 6. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 7. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook