Jedynie prawda jest ciekawa


Kurski krytykuje Kaczyńskiego

25.11.2011

Pomimo zapowiedzi, że powstająca formacja ziobrystów nie będzie krytykowała Prawa i Sprawiedliwości, krytyka zaczyna się pojawiać. Poseł do Parlamentu Europejskiego Jacek Kurski w obszernym wywiadzie dla piątkowej "Rzeczpospolitej" mówi, że w PiS czuł się jak w kolonii karnej:

- Kochałem tę partię, oddałem jej najlepsze lata i pomysły. Dlatego trudno mi odnosić się do niej krytycznie. Nie ukrywam jednak, że szczególnie w ostatnim okresie czułem się jakbym był w kolonii karnej połączonej z przedszkolem, a nie partii politycznej. U nas będzie obowiązywał inny styl

- zapewnia europoseł. Jako przykład podaje fakt, że na posiedzeniu klubu parlamentarnego "Solidarnej Polski", choć trwało 5 godzin, "do końca frekwencja wynosiła 100 procent". Zdaniem polityka to dowód na głód dyskusji.

Kurski utrzymuje, że z PiS zostali wyrzuceni wbrew własnej woli. Ale, jak twierdzi, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło:

- Paradoksalnie nasza inicjatywa to jedyna szansa, by Jarosław Kaczyński miał jeszcze jakiś udział we władzy. Jako nasz koalicjant. PiS w obecnej formule nie wygra żadnych wyborów. Dlaczego? Bo w PiS nie ma refleksji nad porażkami, tłumi się krytykę i dyskusję nad popełnionymi błędami, nie wyciąga wniosków. Z wyborów na wybory jest tak samo, tyle, że jeszcze bardziej. Właśnie odwołano wybory  szefów okręgów. Prezes mianuje komisarzy. Kolonia karna.

Poza tym Jacek Kurski mówi w rozmowie z Michałem Majewskim i Pawłem Reszką:

- Ludzie, którzy zostali przy Kaczyńskim lojalność podejmują jako salutowanie i zgadzanie się na wszystko co powie prezes

- W partii dyskusja zaczęła zanikać po podwójnym zwycięstwie 2005 roku, a ostatecznie około roku 2006

- Kaczyński powinien być jak dyrygent orkiestry. Ale "batutę pomylił z batem"

- Nowa partia chce się odwołać do 30-40 latków

- Pis zdradził hasła solidarnej Polski, bo oddał stery gospodarcze prof. Zycie Gilowskiej

- Kaczyński zmuszał posłów by poparli Traktat Lizboński. Kurski był przeciw

- Szukając oszczędności trzeba sięgnąć do głębokich kieszeni - tych najbogatszych

- Nie ma dwóch innych ludzi, którzy by oddali "wspólnej sprawie" tyle co Kurski i Ziobro

- Obaj od dawna próbowali zmieniać partię od środka, przez rozmowy z prezesem

 

Maz

[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 2. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 3. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 4. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 5. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 6. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 7. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook