Jedynie prawda jest ciekawa


Ksiądz Lemański straszy PiSem: bez stempla od Proboszcza nikt nie wejdzie do kina

11.12.2017
Lemanskiwiki
Ksiądz Lemański straszy PiSem: bez stempla od Proboszcza nikt nie wejdzie do kina

Znany z uczestnictwa w marszach KODu ksiądz zaatakował Mateusza Morawieckiego. Lemańskiemu, pomimo koloratki, nie podoba się pomysł "rechrystianizacji" Europy.

Ksiądz Lemański odniósł się na Facebooku do słów publicysty Adama Szostkiewicza w TOK FM, który nawiązując do słów Mateusza Morawieckiego o "rechrystianizacji Europy" stwierdził że "Powrotu do „pełnych kościołów” nie ma, nawet pod przymusem. Morawiecki powinien zapisać się na szybki kurs ewangelizacji u papieża Franciszka"

-  Na żaden kurs Premier Morawiecki się nie uda, bo to członek ekipy "dobrej zmiany", która wie wszystko i wszystkich wokoło gotowa pouczać. Oni wpadają co jakiś czas po instrukcje do dyrektora Tadeusza, ale jaki nauczyciel, takie owoce takiego szkolenia. Do papieża Franciszka, to członkowie tej ekipy jadą na sesje zdjęciowe. Mają uszy, ale nie słuchają - stwierdził ksiądz Lemański. 

Jak zauważył, nie można być pewnym tego, że rządzący nie użyją przymusu do zapełnienia kościołów. - Oni gotowi są dać takie uprawnienia policji skarbowej, służbom celnym i inkasentom gazowym, że nikt bez podstemplowanej kartki od proboszcza nie wyjedzie poza miasto i nie wejdzie do kina. Oni gotowi obiecać ulgę podatkową za stałą obecność w kościołach i lud podąży... - napisał. 

- Z Europą to sobie nie poradzą, ale w Polsce zbudują taki szaniec, że nie daj Boże - podsumował ksiądz Lemański, od 2014 roku jest suspensowany, a to oznacza, że nie ma on prawa m.in. do odprawiania Mszy Świętej. Ksiądz Lemański regularnie uczestniczy w wydarzeniach organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji.

W sierpniu odnosząc się do wypowiedzi Premier Beaty Szydło na temat akcji w obronie sądów, ksiądz Lemański napisał, że premier "Łże jak bura suka".

kh
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 2. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 3. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 4. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 5. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 6. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 7. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 8. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook