Jedynie prawda jest ciekawa


Skandal, katolicki ksiądz broni ubeckich emerytur! Zapomniał, że to oni zamordowali Popiełuszkę?

24.08.2017

Ciekawe, czy Gazeta Wyborcza, która tak często protestuje przeciwko angażowaniu się księży w politykę i tym razem będzie bić na alarm.

Jezuita ksiądz Grzegorz Kramer od Gazety Wyborczej może spodziewać się raczej pochwał. Nie kryjących swoich lewicowych politycznych sympatii zakonnik tym razem postanowił stanąć w obronie UB-ków i SB-ków, a konkretnie w obronie ich emerytur.

Ludzie z doktoratami z PRL, służbą w prokuraturach PRL tworzą prawo, które innych zabija.To nie jest sprawiedliwość - skomentował na Twitterze artykuł Onet.pl, traktujący o samobójstwach byłych funkcjonariuszy służb PRL-u.  


 

Najwyraźniej ksiądz zapomniał, że ludzie dawnych organów mają na rękach krew m.in. księdza Jerzego Popiełuszki. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. W odpowiedziach ludzie zaczęli bombardować Kramera pytaniami, gdzie był, kiedy uchwalano emerytury np. dla pielęgniarek.

 

 


Choć reakcja internautów była zdecydowana, ksiądz, który zamiast na straży sumień woli stać na straży ubeckich emerytur, nie widzi w swoim postępowaniu nic złego. Najwyraźniej nadrzędnym celem jest dla niego krytyka rządu. Takich kapłanów "Wyborcza" uwielbia.

 

Warto poczytać

 1. fregata-19082018 19.08.2018

  Zakup australijskich fregat jest opłacalny dla Polski?

  Ministerstwo Obrony Narodowej będzie analizowało, czy zakup australijskich fregat jest korzystny - mówił w niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak podkreślił, w sprawie fregat "nigdy nie padały deklaracje", że sprawa zakupu jest przesądzona

 2. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 3. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 4. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 5. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 6. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 7. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 8. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook