Jedynie prawda jest ciekawa


Krzemiński atakuje u Lisa totalną opozycję. Tak ostro nie nazywa ich nikt, nawet po prawej stronie!

13.03.2018
krzeminski13032018
Krzemiński atakuje u Lisa totalną opozycję. Tak ostro nie nazywa ich nikt, nawet po prawej stronie!

W emitowanym na portalu Onet.pl programie "publicystycznym", prowadzonym przez redaktora naczelnego Newsweeka, wystąpił prof. Ireneusz Krzemiński. Gość, znany głównie z krytycznej oceny wobec rządu „dobrej zmiany”, tym razem skupił się na krytyce opozycji. Gospodarza programu musiała zaskoczyć opinia profesora, który w niezwykle mocnych słowach zaatakował „totalną opozycję” nazywając przedstawicieli PO i Nowoczesnej "idiotami".

Tomasz Lis tradycyjnie zajmował się głównie krytyką rządu Prawa i Sprawiedliwości, ale – ku zaskoczeniu gospodarza programu – prof.  Krzemiński był nastawiony wyjątkowo polemicznie i w bardzo ostrych łowach wypowiadał się o „totalnej opozycji”.

Stan opozycji jest fatalny. Ostatnia historia, z tymi zmianami w tej ustawie. Ta zmiana zajmuje tyle, a ta o Ukraińcach tyle, to jest najwyżej półtora strony tekstu. Jeśli przedstawicielka partii Nowoczesna mówi, że ona nie miała czasu, żeby zapoznać się tymi zmianami od wieczora do rana, to przepraszam, ale to jest niepoważneganił Krzemiński.

Dostało się nie tylko politykom Nowoczesnej – Jeśli PO, które jest totalną opozycją (...) nie głosuje przeciwko tej ustawie, w której zawarta jest po prostu kontrola wolności słowa i zasadnicza nierówność miedzy obywatelami i oni nie głosują przeciw, to oni są idiotami, politycznymi idiotami grzmiał profesor.

Wypowiedź Krzemińskiego próbował, dość nieudolnie, przerywać gospodarz programu, ale niestety przegrywał ze stanowczością swojego gościa. 

ac

fot. za onet.pl


Warto poczytać

 1. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 2. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 3. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 4. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 5. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 6. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 7. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 8. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook