Jedynie prawda jest ciekawa


Krym jest już rosyjski?

02.03.2014

W Kijowie jest nowy rząd, który może Ukraińcom rosyjskojęzycznym, ze wschodu i południa Ukrainy, dać to, czego Wiktor Janukowycz nie był w stanie wyegzekwować, czyli pieniądze od międzynarodowych organizacji – powiedział Ryszard Czarnecki w programie „Woronicza 17”.

W programie „Woronicza 17” politycy zastanawiali się, jak może rozwinąć się sytuacja na Ukrainie i jaki ruch wykona prezydent Rosji Władimir Putin.

Zdaniem Ludwika Dorna (Solidarna Polska) „celem Rosji jest doprowadzenie do degradacji Ukrainy. To już się dzieje pod groźbą interwencji. Jednak bezpośredniej interwencji na Ukrainie, pomijając Krym, nie będzie”.

Z opinią posła SP zgodził się Jerzy Wenderlich (SLD), który uważa, że Rosja będzie potęgować zimną wojnę. „Moskwa tym zamieszaniem chce jeszcze bardziej zdestabilizować gospodarczo Ukrainę, ponieważ przy najlepszej woli żaden Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Unia Europejska, czy USA nie wpakują tam żadnych pieniędzy, żeby się utopiły” – zawyrokował.

Artur Dębski (Twój Ruch) uważa, że Krym jest już rosyjski. – Światowa opinia będzie przez jakiś czas krzyczeć i straszyć embargiem, co w przypadku Rosji jest kuriozalne. Rosjanie mogą doprowadzić do takiej sytuacji, że opinia publiczna odwróci sympatię od Ukrainy. Mówię po prostu i brutalnie o prowokacji – powiedział.

Ryszard Czarnecki (PiS) ocenił, że sytuacja Ukrainy jest zupełnie inna niż kilka tygodni temu, a Władimir Putin Ukrainę zaczyna przegrywać. – W Kijowie jest nowy rząd, który może Ukraińcom rosyjskojęzycznym, ze wschodu i południa Ukrainy, dać to, czego Wiktor Janukowycz nie był w stanie wyegzekwować, czyli pieniądze od międzynarodowych organizacji – powiedział. Polityk dodał, że „z taką marchewką” rząd Arsenija Jaceniuka może stabilizować sytuację w kraju.

Andrzej Halicki (PO) zgadza się, że Putin przegrywa Ukrainę, ale jednak nie całą. – Prezydent Rosji uruchamia plan B, straszy wojną. Putin chce, żeby Ukraina się rozpadła, przez między innymi wmawianie Zachodowi, że rząd ukraiński nie jest partnerem wiarygodnym – powiedział.

Z kolei Eugeniusz Grzeszczak (PSL) podziela pogląd o planie B Putina. – Rosja będzie prężyć muskuły, ale do otwartego kryzysu nie dojdzie – powiedział.

TVPInfo, lz

[fot: PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. jaki18062018 19.08.2018

  P. Jaki zaprezentował skład sztabu wyborczego. Marszałek Senatu szefem komitetu poparcia

  Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował swój sztab wyborczy

 2. fregata-19082018 19.08.2018

  Zakup australijskich fregat jest opłacalny dla Polski?

  Ministerstwo Obrony Narodowej będzie analizowało, czy zakup australijskich fregat jest korzystny - mówił w niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak podkreślił, w sprawie fregat "nigdy nie padały deklaracje", że sprawa zakupu jest przesądzona

 3. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 4. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 5. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 6. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 7. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook