Jedynie prawda jest ciekawa


KRRiT studzi TVP

09.04.2014

Spoty wyborcze jednak będą emitowane na ogólnopolskich kanałach telewizji publicznej. TVP chciała emisji jedynie z niszowym TVP Info.

Udało się obronić prawa demokratyczne – spoty kampanijne będą emitowane przez TVP1 i TVP2 w czasie kampanii do Parlamentu Europejskiego. Telewizja publiczna chciała spoty emitować jedynie w TVP Info, o znacznie mniejszym zasięgu.

Zakusy Telewizji Polskiej oznaczały atak na prawa opozycji, która zostałaby pozbawiona możliwości szerokiego oddziaływania na opinię publiczną w czasie kampanii wyborczej. Jeśli udałoby się TVP przeforsować zmiany, rządzący mieliby jeszcze silniejszą pozycję niż obecnie.

Zmiana decyzji to jednak nie wynik refleksji telewizyjnych decydentów. Na zmiany, na których zależało TVP, nie zgodziła się KRRiT.

Zdaniem TVP emisja spotów to dla niej spore straty, ponieważ cenny czas antenowy telewizja musi oddać komitetom wyborczym (spoty partyjne musi nadawać bezpłatnie w najlepszym czasie antenowym przed każdymi wyborami jako część swej misji).

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji się z tym jednak nie zgodziła. Zasięgnęła nawet opinii Państwowej Komisji Wyborczej, która wskazała, że takie ruchy byłyby sprzeczne z kodeksem wyborczym.

TK,”GW”
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 2. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 3. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 4. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 5. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 6. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 7. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook