Jedynie prawda jest ciekawa


K.Płażyński: chcę być prezydentem Gdańska otwartym na wszystkie głosy

23.07.2018
1270kacperer
K.Płażyński: chcę być prezydentem Gdańska otwartym na wszystkie głosy

Chcę być prezydentem otwartym, który będzie wsłuchiwał się we wszystkie głosy bez względu na przynależność partyjną i ideową - zadeklarował w poniedziałek w wywiadzie dla "Radia Gdańsk" kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, Kacper Płażyński

"Chciałbym, żeby Gdańsk był daleki od wszelkich sporów ogólnopolskich, daleki od wszelkich sporów ideologicznych, bo zarządzanie miastem to jest przede wszystkim skuteczna troska o dobro wspólne. To jest zarządzanie na zasadzie obiektywnych przesłanek, a nie skupianie się na jakiś wątkach pobocznych, które gdańszczan nie powinny interesować" - mówił Płażyński.

Jego zdaniem, prezydent miasta powinien umieć współpracować z rządem. "Niestety, ani jeden, ani drugi mój kontrkandydat z Platformy Obywatelskiej, nie gwarantuje, wręcz przeciwnie, jakiegoś partnerskiego podejścia czy współpracy. A to wielka szkoda dla Gdańska, bo jest wiele programów rządowych, na których Gdańsk mógłby dużo lepiej skorzystać niż korzysta teraz. Ja jestem tą osobą, która zamiast kolejne konflikty wywoływać zamierzam te pożary gasić dla dobra Gdańska i gdańszczan" - zapewnił polityk.

Jego zdaniem, dziś w Gdańsku "brakuje kwestii elementarnych". "Takich jak lepszy dialog z mieszkańcami, z organizacjami pozarządowymi, radami dzielnic" - zaznaczył.

 "Brakuje transparentności w życiu publicznym, brakuje takiej elementarnej uczciwości. Brakuje traktowania pieniędzy jak własność nas wszystkich, jak własność podatników, która powinna być wydatkowana rozsądnie z poszanowaniem tego, że to są pieniądze ciężko zarobione przez gdańszczan. Takich przykładów szastania pieniędzmi jest bardzo wiele. Najlepszym przykładem jest oczywiście portal gdansk.pl, gdzie za 4 miliony złotych rocznie obecny prezydent zajmuje się swoją osobistą propagandą" - powiedział Płażyński.

Zapewnił, że zarówno on, jak i jego zastępcy, nie będą zasiadać w żadnych radach nadzorczych spółek miejskich oraz tych nie związanych z miastem.

"Jest pytanie o wiarygodność niektórych moich kontrkandydatów. Jeden z nich (Jarosław Wałęsa, kandydat Koalicji Obywatelskiej - PAP) ogłosił koniec republiki deweloperów w Gdańsku, a jednocześnie jest kandydatem Platformy Obywatelskiej. Nie pozostawia suchej nitki na obecnym prezydencie miasta Pawle Adamowiczu, a jednocześnie startuje z partii wraz z radnymi, którzy tę deweloperską republikę od jakiś 18 lat współtworzyli, bo to Rada Miasta uchwala plany zagospodarowania przestrzennego w Gdańsku, czyli to, co najbardziej krytykuje pan Wałęsa" - dodał Płażyński

Zdaniem Płażyńskiego, jego młody wiek - kandydat Zjednoczonej Prawicy ma 29 lat - jest atutem. "Gwarantuje pewną odwagę. W Gdańsku mamy do czynienia z wieloma patologiami, takim zastygłym układem biznesowo-towarzyskim tworzonym przez 20 lat. I tutaj niewątpliwie jeśli mamy w jakiś sposób doprowadzić do zmiany w Gdańsku, to musi być osoba, która nie będzie bała się podejmować trudnych, ale potrzebnych decyzji" - ocenił działacz PiS.(PAP)

autor: Robert Pietrzak


Warto poczytać

 1. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 2. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 3. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 4. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 5. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 6. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 7. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 8. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook