Jedynie prawda jest ciekawa


Kosztowny apartament Agnieszki Pachciarz

02.08.2012

20 tysięcy złotych kosztował Ministerstwo Zdrowia wynajem apartamentu w rządowym hotelu "Parkowa" dla wiceminister Agnieszki Pachciarz - ustalił "Nasz Dziennik".

Agnieszka Pachciarz, obecna szefowa NFZ  była wiceministrem zdrowia od początku marca do końca czerwca. Ponieważ pani wiceminister mieszka pod Poznaniem - w Warszawie miała prawo do korzystania ze służbowego mieszkania. Ministerstwo zdrowia dysponuje takimi lokalami w różnych częściach Warszawy. Najtańsze kosztuje ok. 700 zł miesięcznie, te najdroższe 2 - 3 tys. złotych. Jednak Pachciarz skorzystała z innej możliwości. Przez cały okres pracy na stanowisku wiceministra mieszkała w rządowym hotelu "Parkowa". I jak ustalił "Nasz Dziennik" było to drogie rozwiązanie. Z faktur, do których dotarła gazeta wynika, że za cztery miesiące urzędowania Pachciarz - ministerstwo zapłaciło za jej apartament 20 tys. zł, czyli kilka razy więcej niż kosztowałoby zakwaterowanie w najdroższym mieszkaniu.
-  Na apartament dla pani wiceminister nie żałowano pieniędzy, natomiast szeregowi pracownicy ministerstwa muszą oszczędzać na wszystkim, nie wspominając o tym,  że  akurat w tym ministerstwie pensje należą do niższych w administracji rządowej - mówi w rozmowie z ND anonimowy pracownik resortu. Jak ustaliła gazeta koszt wynajęcia kawalerki na wolnym rynku w Warszawie to ok.1,5 tys. zł.

Zdaniem posła Tomasza Latosa z PiS decyzja o wynajęciu apartamentu w hotelu Parkowa była kuriozalna. Jak zauważa poseł wielu z wiceministrów z innych resortów korzysta na co dzień z sejmowego hotelu. Tym samym obywa się bez kosztownego apartamentu w sąsiedztwie premiera.

ansa/Nasz Dziennik

[fot.PAP/Tomasz Wojtasik]

Warto poczytać

 1. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 2. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 3. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 4. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 5. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 6. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

 7. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook