Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin-Mikke ma nowego posła

03.11.2017
Wilk03112017
Korwin-Mikke ma nowego posła

Poseł Jacek Wilk poinformował, że dołączył do partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego. Podkreślił, że jego celem i ambicją jest jednoczenie "środowisk wolnościowych". Zapytany, czy w Sejmie pozostaje w klubie Kukiz'15, odpowiedział, że formalnie rezygnacji nie składał.

- Z wielką radością dzisiaj witam ten pierwszy krok do łączenia się tej właściwej grupy szeroko rozumianego frontu wolnościowego, ponieważ Polsce potrzebna jest głęboka wymiana elit politycznych - powiedział Wilk na konferencji prasowej w Sejmie.

Stwierdził, że środowisko wolnościowe będzie przeżywało różne "wzloty i upadki", ale poseł jest też absolutnie przekonany, że środowisko to "jest w chwili obecnej absolutnie najsilniejsze w historii całej III Rzeczpospolitej".

- Dzisiaj wypuszczam taki sygnał do wszystkich, którzy chcą się połączyć znowu według koncepcji wolnościowych, aby teraz właśnie ten moment wybrali jako ten, w którym należy wykonać kolejne kroki - powiedział Wilk.

Ocenił przy tym, że istnieją silne grupy, które próbują środowisko wolnościowe dzielić. - Inicjatywa pana wicepremiera Jarosława Gowina idzie w tym kierunku, aby część tego środowiska przejąć pod skrzydła partii socjalistycznej nie mającej nic wspólnego z ideami wolnościowymi. A my właśnie pokazujemy, że kierunek powinien być zupełnie odwrotny - powiedział Wilk. Nawiązał w ten sposób do inicjatywy Gowina, który w sobotę zaprezentuje nowe ugrupowanie, powstałe z jego obecnej partii Polski Razem, Republikanów oraz środowisk wolnościowych i samorządowych.

Wilk poinformował, że w najbliższym czasie zostanie przedstawiony szereg postulatów i koncepcji wolnościowych, projektów ustaw oraz różnych działań, które - jak mówił - "pokażą tym wszystkim, którzy są rozproszeni jeszcze, ale bliscy tym ideom, jak można działać i w którym kierunku działać należy".

Zapytany, czy nadal pozostaje posłem klubu Kukiz'15 Wilk powiedział, że formalnie rezygnacji nie składał. - Uważam że jest tutaj bardzo szerokie pole do współpracy wszystkich sił reformatorskich, czyli właśnie i partii "Wolność" i innych wolnościowców razem ze wszystkimi ugrupowaniami, które teraz do klubu Kukiz'15 wchodzą - zaznaczył.

- Wszystkim nam zależy dokładnie na tym samym, aby głęboko zmienić ustrój tego państwa, aby zmienić gospodarkę, aby zmienić zasady. Więc te siły reformatorskie teraz właśnie nazywane czasami antysystemowymi mają wspaniałą okazję, żeby współdziałać i wszyscy mamy dokładnie ten sam cel. Idziemy dokładnie w tym samym kierunku - podkreślał Wilk.


Przewodniczący partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke podkreślił, że poseł Wilk zawsze występował w Sejmie "jako wolnościowiec". - Dziwiliśmy się, że jeszcze do nas nie wstąpił. Cieszymy się, że to wreszcie nastąpiło - powiedział. - Przy okazji kieruję apel do członków Kongresu Nowej Prawicy i UPR-u, które jeszcze istnieją, żeby poszli w ślad posła Wilka i też się przyłączyli, bo nie dzielą nas żadne różnice programowe - dodał Korwin-Mikke.

W maju 2011 Jacek Wilk przystąpił do Kongresu Nowej Prawicy (prezesem tego ugrupowania był w przeszłości Korwin-Mikke, odszedł z niego po tym, gdy konwentykl KPN odwołał go z funkcji prezesa, w styczniu 2015 r. Korwin-Mikke założył partię KORWiN, przemianowaną w październiku 2016 r. na partię Wolność), a w 2012r. zasiadł w radzie głównej tej partii. Był też jej sekretarzem generalnym i naczelnym jurystą. W 2013 został wiceprezesem KNP. W lutym 2015 został kandydatem KNP na prezydenta po cofnięciu rekomendacji dla Janusza Korwin-Mikkego, który zdecydował o założeniu własnej partii. W przeprowadzonych 10 maja wyborach zajął 10. miejsce wśród 11 kandydatów.

W lipcu 2015 r. objął funkcję reprezentanta ruchu organizowanego przez Pawła Kukiza na województwo świętokrzyskie, a w październiku 2015 wystartował z listy Kukiz'15 do Sejmu. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 2420 głosów.

Wiceszef klubu Kukiz'15 Marek Jakubiak powiedział PAP, że nie rozumie na czym polega przejście posła Wilka do partii "Wolność". - Przecież pan Wilk ma już swoją partię - stwierdził nawiązując do zaangażowania Wilka w KNP. Jak dodał, jest to dla niego trudne do zrozumienia. - Mój uporządkowany świat ulega częściowemu zburzeniu na skutek takich działań właśnie - stwierdził Jakubiak. - Może nie mam doświadczenia politycznego. Może to jest jakiś chytry plan, którego ja po prostu nie rozumiem - dodał.

PAP
Fot: PAP/Paweł Supernak

Warto poczytać

 1. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 2. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 3. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 4. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

 5. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

 6. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

 7. siemoniak-rabiej-i-duda-20082018 20.08.2018

  Kolejny fake news? Pracownik kancelarii prezydenta prostuje manipulacje opozycjonistów

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wspólnie z małżonką odbywają służbową wizytę w Australii oraz Nowej Zelandii. Celem podróży była m.in. rozmowa z premierem Australii Malcolmem Turnbullem na temat poszerzenia współpracy wojskowej pomiędzy krajami

 8. 1270adamowiczgdans 20.08.2018

  Adamowicz tłumaczy swoją decyzję dotyczącą obchodów na Westerplatte „Została źle przekazana ministrowi Błaszczakowi”

  Będzie wojsko, wojsko zawsze miało być - powiedział w poniedziałek w "Radiu Gdańsk" prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odnosząc się do programu uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook