Jedynie prawda jest ciekawa


Minister odeszła. Co zostało?

09.11.2011

Zdaniem Krzysztofa Krajewskiego Siudy analiza działań minister Kopacz nasuwa jeden wyraźny wniosek. - Ewa Kopacz wykazała się wyjątkową umiejętnością trwania na stanowisku. Przetrwała całą kadencję. To fenomen – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info.

Ekspert ds. służby zdrowia z Instytutu Sobieskiego przypomina, że „zdarzały się lata, że mieliśmy kilku ministrów w ciągu jednego roku”. - Pani Minister tymczasem trwała na stanowisku. Jeśli można to uznać za sukces, to Kopacz rzeczywiście odnotowała osobisty sukces – zaznacza nasz rozmówca.

Zdaniem eksperta mniej oczywista jest ocena wyników pracy Ewy Kopacz. - Nowa marszałek Sejmu pozostawiła za sobą niedokończoną reformę służby zdrowia. Udało się przeforsować zmiany lecznictwa zamkniętego – tłumaczy dr Krajewski Siuda. W jego ocenie zmiany „własnościowe w sektorze lecznictwa zamkniętego” należy oceniać pozytywnie.

Jednak jak zaznacza minister Kopacz „nie udało się zreformować płatnika”. - W mojej ocenie następca Kopacz będzie miał jednak łatwiejsze zadanie. Reforma płatnika nie jest łatwa, ale już coś zostało zapoczątkowane w tej kwestii – tłumaczy nasz rozmówca.

Wydaje się, że także premier Donald Tusk uznał, że reforma służby zdrowia to trudne zadanie. Jak donoszą media, lider PO namawia PSL, by to on wziął odpowiedzialność za Ministerstwo Zdrowia w nowym rządzie. Do kogo trafi gorący kartofel?

saż
[fot. Kopacz.pl]

Warto poczytać

 1. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 2. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 3. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 4. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 5. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 6. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 7. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 8. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook