Jedynie prawda jest ciekawa


Kopacz na odchodne nagrodziła Stuhra

13.11.2015

Jerzy Stuhr, znany ostatnimi czasy widzom z niezbyt artystycznej roli naczelnego pochlebcy ekipy PO-PSL, został doceniony przez Ewę Kopacz. Premier na odchodne (swoje, nie aktora) dała mu nagrodę.

Stuhr pochwalił się na portalu gazetakrakowska.pl, że wyróżnienie prezesa Rady Ministrów odebrał  w dniu premiery swej najnowszej sztuki. Aktor jest reżyserem i odtwórcą roli głównej w „Na czworakach” Tadeusza Różewicza. Przed premierą, rano 5 listopada, gościł w kancelarii premier Kopacz.

- Ale, oczywiście, nie byłem jedyny. Były to nagrody na wielkie święto nauki dla szkół wyższych - tłumaczył.

Sześciu laureatów pochodziło z krakowskich uczelni. Jerzy Stuhr reprezentował PWST. Według niego politycy na ogół nie wiedzą, że „szkoły artystyczne są wyższymi uczelniami”.

- Pamiętam, że przed kilku laty, gdy Jurek Trela dostawał taką nagrodę, to premier Tusk podpisując, zobaczył, co podpisuje i prawdziwie się zdziwił: co? Aktor jest profesorem? To oni tam mają profesorów? - wspominał.

Ubolewa nad tym, że żadna z gazet nie pisała o tej uroczystości, w której „uczestniczył tzw. cały świat nauki polskiej”. - Jeśli w czymś nie ma bodaj śladu polityki, to znaczy, że to nie istnieje. Takie czasy! - dodał.

Jak zauważył, podczas pracy nad inscenizacją „wielki Różewicz” pozwolił mu zakpić z samego siebie. Dlatego odbierając nagrodę był w „specjalnej sytuacji”. Czyżby zrobił to „na czworakach”?

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

bzm/jub/gazetakrakowska.pl

[fot. M. Śmiarowski/KPRM]

Warto poczytać

 1. pope23092018 23.09.2018

  Ponad 100 tysięcy wiernych na mszy w Kownie. Ważne słowa papieża Franciszka

  O minionych pokoleniach naznaczonych okupacją, udręką deportowanych, "wstydem donosicielstwa, zdrady", grozą gett i Syberii mówił w niedzielę podczas mszy w Kownie na Litwie papież Franciszek. Apelował o czujność wobec postaw, które doprowadziły do Holokaustu.

 2. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 3. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 4. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 5. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 6. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 7. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 8. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook