Jedynie prawda jest ciekawa


Kopacz apeluje o udział w wyborach

28.11.2014

Idźcie do wyborów, wiedząc, że swoim głosem zmienicie Polskę; nie przejmiecie władzy, demonstrując na ulicy - apelowała premier Ewa Kopacz w piątek podczas konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej w Radomiu.

"Chcę zwrócić się do wszystkich mieszkańców Radomia, pójdźcie na wybory, zagłosujcie za zmianą, bo wy w przeciwieństwie do naszych oponentów politycznych dokładnie wiecie, że Polska i takie miasta, jak Radom, to kraj demokratyczny, w którym swoim głosem możecie zmieniać rzeczywistość, to kraj na który nie lata się na skargę do Brukseli" - powiedziała szefowa rządu.

Jak podkreśliła, pójście do wyborów to będzie "znak protestu dla tych, którzy dzisiaj kwestionują wszystko to, co najcenniejsze; to, co zdobywane było przez ostatnie dziesiątki lat, a więc - wolność, demokracja".

"Idźcie na te wybory i to będzie wasz znak protestu. Nie złe słowa, nie aroganckie określenia, ale to będzie coś, co będzie odpowiedzią na te wszystkie banalne historie, te niedorzeczne historie, które słyszycie przez ostatnie kilka dni z telewizora i z radia" - wzywała szefowa rządu.

"Idźcie i powiedzcie: my kochamy swój kraj i chcemy w tym kraju być, żyć, naprawiać, budować, i być z niego dumnym (...). Dzisiaj niech to będzie odpowiedź na te wszystkie manifestacje, które mają się odbywać. Wy idźcie do wyborów wiedząc, że to swoim głosem zmienicie Polskę" - podkreśliła.

Jak zaznaczyła, władzy nie przejmuje się demonstrując na ulicy. "Nie przejmiecie władzy demonstrując na ulicy. Wy chcecie zmieniać i przejmować władzę w sposób demokratyczny. Przyjmiemy każdy wyrok suwerena, jakim jest naród, wyrok, który wystawi nam (...) każdy z mieszkańców Radomia, który pójdzie do tych wyborów" - zaznaczyła premier.

Kopacz przekonywała, że siłą Radomian jest to, że potrafią do końca walczyć o swoje, co pokazali m.in. w 1976 roku. "Jestem dumna z mojego miasta, w sposób szczególny zależy mi na jego sukcesie" - zaznaczyła.

"Powinniśmy się pobić o zmiany dla Radomia, zmiany, które dadzą nam odpowiedź na to, czy wybierzemy Radom dla swoich, czy Radom dla wszystkich, Radom rozwijający się, który potrafi zapraszać inwestorów, czy Radom zarządzany przez ogarniętego niemocą prezydenta" - podkreśliła szefowa rządu.

Jak dodała, Radomianie chcą nowych miejsc pracy, miasta tętniącego życiem. "Mamy człowieka, który jest gwarantem tych zmian - Radosław Witkowski. Znam go od lat, wybieram go, dlatego, że wybieram Radom śmiałej wizji, waszych nadziei i marzeń" - mówiła premier. W drugiej turze wyborów prezydenckich w Radomiu spotkają się ubiegający się trzeci raz o fotel prezydenta Andrzej Kosztowniak (PiS) oraz poseł Radosław Witkowski (PO).

PAP, lz

[fot: PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 2. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 3. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 4. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 5. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 6. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

 7. tsue-27082018 20.09.2018

  Trybunału Sprawiedliwości UE: „Produkty z uboju rytualnego mogą być uznane za rolnictwo ekologiczne”

  Produktom pochodzącym od zwierząt poddanych ubojowi rytualnemu, bez ogłuszania, może być przyznane europejskie oznakowanie "rolnictwo ekologiczne"

 8. wassermann20092018 20.09.2018

  Wassermann zapowiada przygotowania do budowy metra w Krakowie

  Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, to podejmie działania, zmierzające do powstania metra w mieście. Według niej, rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić pod koniec kadencji; docelowo mogą powstać trzy nitki metra.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook