Jedynie prawda jest ciekawa


Konwencja PO w Poznaniu

12.09.2015

Rozpoczyna się ogólnokrajowa konwencja programowa PO. Premier Kopacz ma przedstawić nowe propozycje podatkowe i sposoby walki z bezrobociem.

Jak powiedział PAP wicepremier Tomasz Siemoniak, z konwencji powinien popłynąć przekaz, że PO ma „dobry program dla Polski "wypracowany przez kilkanaście tygodni przez setki osób”.

-  Ta dyskusja była szeroka. Mamy doświadczenie z ośmiu lat rządzenia, to było osiem lat bardzo dobrych dla Polski i chcemy, żeby przez najbliższe lata móc pokazać, że mamy świeże pomysły i wiemy, w jakim kierunku prowadzić polskie sprawy - powiedział.

B. wicepremier i b. minister finansów Jacek Rostowski zapytany o doniesienia medialne nt. propozycji likwidacji składek ZUS i NFZ odparł, że nie będzie informował o szczegółach przed konwencją. Na pytanie, czy takie propozycje byłyby wiarygodne dla wyborców powiedział, że zostawia to do oceny wyborców.

- Umiemy tak zarządzać finansami, by móc bezpiecznie sfinansować coś, co ułatwi życie przedsiębiorcom i zdynamizuje rozwój gospodarczy w Polsce. Rękojmią tego, że to powinno być wiarygodne jest te osiem lat wzrostu i bezpiecznych finansów - mówił.

- Wygospodarujemy te pieniądze, które zapewnią bezpieczne finansowanie bardzo daleko idącego uproszczenia systemu podatkowego zachętami do pracy dla mniej zarabiających, bardziej dzietnych - przekazał Rostowski.

Jak zapewnił - to nie jest wyborcza licytacja na obietnice.

- Byłaby to licytacja na obietnice, gdybyśmy powiedzieli, że nie ma kosztów. Mamy doświadczenie ośmiu lat rządzenia. Gospodarka polska rozwijała się w tym czasie szybciej od wszystkich gospodarek w UE. Ten rozwój zapewnił znacząco wyższe dochody. Twardo trzymając wydatki wyszliśmy z procedury nadmiernego deficytu. Dalej twardo trzymając wydatki wygospodarujemy te pieniądze, które zapewnią bezpieczne finansowanie bardzo daleko idącego uproszczenia systemu podatkowego zachętami do pracy dla mniej zarabiających, bardziej dzietnych. Na tym nikt nie straci – to jest nasze zobowiązanie i nasza wizja, by to osiągnąć do końca następnej kadencji - tłumaczył.

Przedstawiciele Platformy przed konwencją zapowiadali, że program partii na najbliższe cztery lata będzie odpowiedzialny i realistyczny.

Wśród propozycji programowych mają się znaleźć m.in.: wzrost płacy minimalnej w ciągu kolejnych czterech lat, skuteczne rozwiązanie problemu umów "śmieciowych", wprowadzenie budżetów obywatelskich na każdym szczeblu samorządu oraz zmiany w programach mieszkaniowych. 

PAP

[FOTO: PAP/Jakub Kaczmarczyk]

Warto poczytać

 1. dziewczynki20092018 20.09.2018

  Sąd odebrał nieodpowiedzialnym rodzicom dwie córki. Były wychowywane „w zgodzie z prawami natury”

  Sąd Okręgowy w Zamościu zadecydował o odebraniu rodzicom dwojga dzieci. Dziewczynki były niedożywiane, nieszczepione, karmione niemal wyłącznie warzywami i owocami, a zamiast lekarza leczyła je znachorka.

 2. morawiecki-gersdorf-19092018 19.09.2018

  Morawiecki spotkał się z Gersdorf. Czego dotyczyła rozmowa premiera z sędzią?

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf. Rozmowy dotyczyły reform polskiego sądownictwa

 3. morawiecki19062018 19.09.2018

  Warszawski sąd oddalił pozew przeciwko premierowi. "Sprawa nie podlegała rozpoznaniu w tym trybie"

  Pozew w trybie wyborczym, który Platforma Obywatelska złożyła we wtorek przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok nie jest prawomocny

 4. ZiemkiewiczUK 19.09.2018

  Ostra wypowiedź Ziemkiewicza o Platformie. Publicysta tym razem przesadził?

  Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz kolejny raz rozgrzał dyskusje na polskim Twitterze. Wszystko za sprawą jego komentarza odnoszącego się do najnowszego sondażu Kantar Public, w którym nie szczędził słów krytyki pod adresem Platformy Obywatelskiej

 5. trzaskowski17082018 19.09.2018

  Trzaskowski dzieli Warszawiaków? Zabawna wpadka kandydata PO

  Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News odniósł się do prowadzonej przez niego kampanii wyborczej. Jak sam przyznał, zabiega głównie o głosy „warszawiaków z krwi i kości”. Internauci uważają, że poseł PO dzieli mieszkańców stolicy i powoli przerabiają jego hasła wyborcze

 6. liderzy-KO-18092018 19.09.2018

  Oburzenie w opozycji. Lubnauer i Nowacka zdegustowane okładką lewicowej gazety

  Tygodnik „Polityka” ostatnio zaskakuje wszystkie osoby związane ze sceną polityczną w Polsce. Nie tak dawno jeden z redaktorów ekonomicznych tej gazety zachęcał lewicę do współpracy z PiS

 7. jakubiak09092018 19.09.2018

  Niecodzienny apel Marka Jakubiaka. Zachęcał do głosowania na siebie albo...na swojego rywala w wyborach

  Marek Jakubiak na antenie Polskiego Radia 24 zachęcał Warszawiaków do głosowania na niego podczas zbliżających się wyborów samorządowych. Opowiedział się również za opcją, że w przypadku, gdyby „nie przypadł do gustu wyborców”, powinni oni oddać swój głos na Patryka Jakiego

 8. facebook18092018 18.09.2018

  Przeklnął na Facebooku. Nie spodziewał się reakcji straży miejskiej

  Na początku lipca jeden z użytkowników Facebooka miał użyć wulgarnego słowa. Poznańska straż miejska wzywa teraz internautę do siebie i prosi o wyjaśnienia.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook