Jedynie prawda jest ciekawa


Kongres Życia i Rodziny: ideologia gender uderza w życie społeczne

26.10.2017
1270kongres
Kongres Życia i Rodziny: ideologia gender uderza w życie społeczne

Ideologia gender atakuje fundamenty życia społecznego, rodzinę, małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny i wprowadza dezorientację wśród dzieci i młodzieży - przekonywali uczestnicy IV Kongresu Życia i Rodziny, który obradował w czwartek w Warszawie.

Organizatorem kongresu jest Centrum Życia i Rodziny. Pod hasłem "Rewolucja kulturowa dzisiaj: społeczeństwo, szkoła, rodzina", uczestnicy rozmawiali o problemach związanych z tzw. ideologią gender i współczesną edukacją seksualną dzieci i młodzieży.

Prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Kwaśniak podkreślił w rozmowie z PAP, że "ideologia gender" stanowi zagrożenie dla cywilizacji chrześcijańskiej i filozofii klasycznej. "To jest mutacja, która obecnie atakuje fundamenty funkcjonowania życia społecznego, atakuje rodzinę, atakuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, kwestionuje wszystkie pojęcia, które do niedawna wydawały nam się całkowicie oczywiste, spójne, logiczne, na których zbudowana jest nasza kultura i nasza cywilizacja" - ocenił.

"W zamian za to ta ideologia proponuje całkowitą dowolność w postrzeganiu ról płciowych kobiet i mężczyzn, zaciera różnicę pomiędzy kobietami i mężczyznami, proponuje pewną ideę płci kulturowej w oderwaniu od płci biologicznej" - powiedział Kwaśniak.

Jego zdaniem, takie zjawisko powoduje dezorientację związaną z tożsamością płciową, szczególnie wśród młodego pokolenia. Zaznaczył, że w Polsce ten problem nie jest tak powszechny jak w krajach Europy zachodniej, jednak zaczyna być coraz bardziej zauważalny.

"Na półkach w księgarniach można kupić książki, które w bardzo wulgarny sposób przedstawiają ludzką płciowość, one są polecane jako pomoce dydaktyczne dla studentów psychologii, którzy potem będą tę wiedzę przekazywać dalej podczas zajęć z dziećmi w szkołach" - wskazywał Kwaśniak.

"Same obrazki, które są  prezentowane w tych podręcznikach, odzierają ludzką płciowość całkowicie z intymności. Nie ma tam słowa o miłości, o odpowiedzialności, tak naprawdę ta rzeczywistość ludzkiej seksualności jest sprowadzona do czystej techniki" - ocenił.

Odpowiadając na argumenty o prawie każdej osoby do wolnego wyboru, odpowiedział, że "nie ma wolności bez prawdy". "Poszukujmy prawdy o ludzkiej płciowości, bo tylko prawda daje prawdziwą wolność. Kłamstwo tę wolność odbiera" - podkreślił.

Kwaśniak przypomniał, że Polska podpisała konwencję antyprzemocową, która - jego zdaniem - kwestionuje podstawową rolę rodziny i "odziera ludzką seksualność z odpowiedzialności i miłości". Zaapelował do rządu o jej wypowiedzenie.

Polska podpisała konwencję w grudniu 2012 r., a ratyfikowała - w 2015 r. Od początku budziła ona kontrowersje; przeciwnicy przekonywali o jej niezgodności z konstytucją oraz że stanowi zagrożenie dla polskiej tradycji rodziny.

Konwencja ma chronić kobiety przed wszelkimi formami przemocy oraz dyskryminacji; według jej założeń, istnieje związek przemocy z nierównym traktowaniem, a walka ze stereotypami i dyskryminacją sprawiają, że przeciwdziałanie przemocy jest skuteczniejsze.

Jak przekonywała podczas kongresu socjolog Magdalena Czarnik, Europa Zachodnia jest "postchrześcijańska" i trwa w niej rewolucja seksualna. "Demoralizacja zaszła tam już tak daleko, że skala perwersji jest niewyobrażalna. Przymiotnik +katolicki+ już nic nie znaczy" - podkreśliła.

Jak mówiła Czarnik, w szkołach m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Szwajcarii jest realizowany program edukacji seksualnej stworzony według standardów Światowej Organizacji Zdrowia, które przewidują "zachęcanie do przedwczesnej aktywności seksualnej, uczenie kwestionowania własnej płci i różnic biologicznych między kobietą i mężczyzną".

Eksperci obradujący na kongresie przekonywali, że toczy się "walka o rodzinę, o wartości najcenniejsze".

(PAP)

autor: Karolina Kropiwiec
edytor: Karolina Wichowska

fot. PAP/Leszek Szymański

Warto poczytać

 1. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 2. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 3. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 4. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 5. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 6. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 7. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 8. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook