Jedynie prawda jest ciekawa


Kompromisowa propozycja dla Ziobry i Kurskiego

02.11.2011

Adam Hofman, rzecznik PiS powiedział, że Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski mają zaprzestać szkodliwych wypowiedzi i oddać się do dyspozycji prezesa PiS. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości wyjaśnił, że chodzi o zrzeczenie się z funkcji partyjnych: wiceprezesa PiS przez Zbigniewa Ziobrę i członka komitetu politycznego przez Jacka Kurskiego. Jeżeli to zrobią i "poprawią się", te funkcje zostaną im przywrócone.

Obaj politycy mają kilka dni na podjęcie decyzji czy przyjmują te propozycje. Zbigniew Ziobro uważa, że zaproponowane przez Jarosława Kaczyńskiego rozwiązania wobec niego i jego sojuszników nie są kompromisem.

Na konferencji w Sejmie były minister sprawiedliwości stwierdził, że trudno to nazwać kompromisem, a politycy krytyczni wobec prezesa zostali "postawieni w stan obwinienia". Jego zdaniem, tych polityków zmuszono, by przyznali się do popełnienia błędów, których nie popełnili. W opinii Ziobry, to siłowe rozwiązanie. Były minister sprawiedliwości stwierdził, że to autorzy tych rozwiązań biorą na siebie odpowiedzialność za konflikt w partii. W jego opinii, to próba zastraszenia przeciwników prezesa. Zbigniew Ziobro zapowiedział, że za kilka dni odniosą się szczegółowo do swojej sytuacji w PiS. Eurodeputowany w Sejmie wystąpił z grupą swoich zwolenników: między innymi Jackiem Kurskim, Beatą Kempą, Tadeuszem Cymańskim i Arkadiuszem Mularczykiem.

W prasowych wywiadach Zbigniew Ziobro domagał się demokratyzacji partii i ostrzegał, że jeśli wszystko zostanie po staremu, to po kolejnych przegranych wyborach PiS może się podzielić.

IAR
fot.wikipedia.org

Warto poczytać

 1. fregata-19082018 19.08.2018

  Zakup australijskich fregat jest opłacalny dla Polski?

  Ministerstwo Obrony Narodowej będzie analizowało, czy zakup australijskich fregat jest korzystny - mówił w niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak podkreślił, w sprawie fregat "nigdy nie padały deklaracje", że sprawa zakupu jest przesądzona

 2. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 3. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 4. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 5. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 6. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 7. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 8. korwin17082018 17.08.2018

  Trzaskowski i Jaki będą mieli problemy? Janusz Korwin-Mikke szykuje pozew

  Lider partii "Wolność" Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że pozwie Patryka Jakiego i Rafała Trzaskowskiego i będzie domagał się od nich odszkodowania. Jak mówił, obaj kandydaci przedwcześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, czego Korwin-Mikke - jak mówił - nie chciał zrobić, by nie łamać prawa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook