Jedynie prawda jest ciekawa


Komediodramat w Nowoczesnej. Czy ktokolwiek jeszcze kontroluje to, co dzieje się w tej partii?

24.11.2017
nowoczesna24112017
Komediodramat w Nowoczesnej. Czy ktokolwiek jeszcze kontroluje to, co dzieje się w tej partii?

"Przepraszam @KLubnauer za słowa w SE. Doceniam Katarzyny pracowitość i medialność. Żałuję słów, które tam padły" – napisała na Twitterze posłanka Joanna Schmidt z Nowoczesnej. Jej słowa odnoszą się do wywiadu udzielonego „Super Expressowi”, w którym Schmidt ostro zaatakowała swoją partyjną koleżankę, Katarzynę Lubnauer, kandydatkę na szefa Nowoczesnej.

Katarzyna Lubnauer kłamała – mówiła Schmidt w wywiadzie dla SE. Posłanka Nowoczesnej odnosiła się do sytuacji z początku stycznia br., kiedy Katarzyna Lubnauer tłumaczyła wyjazd J. Schmidt i R. Petru na Maderę. Wiceprzewodnicząca Nowoczesnej mówiła wówczas, że wyjazd miał charakter partyjny i służbowy. Zdaniem posłanki Schmidt, K. Lubnauer wiedziała, że wycieczka do Portugalii była prywatna.

– Katarzynę Lubnauer przerastają kryzysowe sytuacje – komentowała Schmidt w wywiadzie.

Napięta atmosfera w Nowoczesnej to wynik zbliżających się wyborów przewodniczącego partii. Partnerka Petru robi wszystko, żeby bronić swojego ukochanego.

Zachowanie władz Nowoczesnej krytykowała również... wiceprzewodnicząca partii, która w porannej rozmowie z RMF FM przyznała, że nie rozumie, dlaczego partia wycofała swojego kandydata z wyborów na prezydenta Warszawy (Paweł Rabiej ustąpił i jako wspólnego kandydata wskazano Rafała Trzaskowskiego, członka PO – przyp. red.).

Przyznawała też, że nie zna żadnych szczegółów porozumienia zawartego między Platformą Obywatelską i Nowoczesną.  

– Trwałe są tylko te sojusze, które dają korzyści obu stronom. Nie widzę w porozumieniu z PO takiego potencjału, ta relacja na razie jest niesymetryczna, nie znam szczegółów porozumienia z Platformą (...). Na razie widzę jedną rzecz – że oddaliśmy (Platformie) najważniejsze miasto w Polsce – mówiła w RMF.

Totalny brak komunikacji na najwyższych szczeblach, publiczne pranie brudów i wzajemne konflikty nie są chyba najlepszymi sygnałami, jakie można wysyłać do ewentualnych wyborców i sympatyków partii?

ac/twitter/rmf

Warto poczytać

 1. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 2. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 3. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 4. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 5. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 6. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 7. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 8. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook