Jedynie prawda jest ciekawa


Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

19.04.2018
respectus19042018
Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

– W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin – to pierwsze słowa, które padają w nowym spocie przygotowanym w ramach kampanii #RespectUS.

Mocne, momentami brutalne i wstrząsające wideo nie zakłamuje historii i pokazuje w bardzo dosadny sposób, że Polska była ofiarą zarówno rosyjskich, jak i niemieckich zbrodniarzy.

Nowe wideo prezentuje dobrze dobrane przykłady polskiego bohaterstwa, przypominając tych, którzy zginęli z rąk sowieckich i nazistowskich okupantów. Co najważniejsze - spot został przygotowany w języku angielskim - może więc i powinien trafić do tych, którzy przekłamują polską historię.

–  W świecie, w którym fakenews stał się wykładnią prawdy, a historyczne fakty przegrywają z polityką i emocjami, prosimy jedynie, abyś sam wyciągał wnioski, zestawiał fakty i dedukował. Samodzielnie dochodził do prawdy. Skoro czytasz ten tekst oznacza to, że jesteś na dobrej drodze. Będziesz musiał przejść po niej sam – tak o celach kampanii #RespectUS mówią autorzy na swojej stronie internetowej.

W najnowszym spocie przypominają m. in. postać sanitariuszki 5 Wileńskiej Brygady AK, Danuty Siedzikówny „Inki”, którą w zamordowali Rosjanie, a także rodzinę Ulmów, zamordowaną przez Niemców za ukrywanie Żydów.

Przy okazji pierwszego spotu wyemitowanego w ramach kampanii #RespectUS autorzy przypominali, iż „międzynarodowa kampania przypisywania Polakom współodpowiedzialności za Holocaust to jedno z najbardziej szokujących i skandalicznych wydarzeń najnowszej historii Polski”. Na swojej stronie internetowej prezentowali wówczas również wstrząsający spot, w którym zakrwawiony, brudny mężczyzna – Polak – przepraszał wszystkie narody, za rzekome grzechy i przewiny naszego narodu.

Więcej o pierwszym spocie kampanii: Mocny spot! Wstrząsające słowa „Tylko jedno mnie przenika do głębi, że mnie nikt nie przeprasza”

fot. screen z YT


Warto poczytać

 1. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 2. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 3. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 4. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 5. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 6. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 7. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook