Jedynie prawda jest ciekawa


Kłopoty "OKO Press". Portalowi kończą się pieniądze

20.12.2017
Okopress
Kłopoty "OKO Press". Portalowi kończą się pieniądze

Jeden z najsłynniejszych "opozycyjnych" portali może niedługo zniknąć z internetu. - Obecnie do działalności OKO.press trzeba dopłacać średnio 27,7 tys. miesięcznie - informuje portal wirtualnemedia.pl

Według informacji do jakich dotarł portal, w bieżącym roku średnie wpływy serwisu wynoszą 104,8 tys. zł miesięcznie, a wydatki - 132,5 tys. zł. Oznacza to, że miesięcznie oko.press brakuje 28 tysięcy złotych. 

- Po stronie wpływów serwis notował w br. średnio 104, 8 tys. zł miesięcznie, z czego 92 tys. zł z wpłat od czytelników, a 12,8 tys. zł z grantów. Wydająca witrynę Fundacja Ośrodek Kontroli Obywatelskiej „OKO” pozyskała dwa granty: 40 tys. zł od Fundacji Batorego i 113 360 zł od Sigrid Rausing Trust. Z pierwszego będzie korzystała do stycznia, a z drugiego - do maja przyszłego roku - podaje wirtualnemedia.pl

Zakończenie grantów będzie oznaczało dalszy kryzys finansowy portalu. Jeżeli nie znajdą się nowi wspierający, od stycznia Oko.press będzie już 31 tysięcy zł na minusie, a od maja trzeba będzie dopłacać do serwisu nawet 40 tysięcy złotych.

W związku z problemami finansowymi we wtorek odbył się "Dzień Bez Oka" - serwis na jeden dzień zawiesił działalność, a na stronie głównej informował o możliwości wsparcia serwisu.

W zbiórce pomogło również kilka publicznych postaci. Kto? Między innymi prezydent Słupska Robert Biedroń, regularnie pojawiająca się na antyrządowych postaciach aktorka Maja Ostaszewska, czy... szef Obywateli RP, Paweł Kasprzak. 

Serwis oko.press powstał w 2016 roku. Jest wydawany przez Fundację Ośrodek Kontroli Obywatelskiej „OKO”, a szefem redakcji jest Piotr Pacewicz, były zastępca redaktora naczelnego i jeden z założycieli "Gazety Wyborczej".
kh/wirtualnemedia

Warto poczytać

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook