Jedynie prawda jest ciekawa


Kijowski nie ma wstydu! Zebrał 32 tysiące złotych i mówi: Będziemy mogli spokojnie przeżyć święta

17.12.2017
KijowskiYT17122017
Kijowski nie ma wstydu! Zebrał 32 tysiące złotych i mówi: Będziemy mogli spokojnie przeżyć święta

Były lider Komitetu Obrony Demokracji najprawdopodobniej zdecyduje się jednak pozostać w Polsce. Sympatycy zorganizowali zrzutkę na jego utrzymanie.

Choć zbiórka na "Stypendium Wolności" dla Mateusza Kijowskiego jeszcze się nie skończyła, wraz z organizatorką akcji, Elżbietą Pawłowicz-Oparą (prywatnie siostrą Krystyny Pawłowicz - posłanki PiS) postanowili podzielić się jej efektami. Na konto byłego lidera KOD trafiło już 31 900zł. Jak zapowiedziała Pawłowicz, w przyszłości pieniądze z tego stypendium będą w przyszłości również przeznaczane na osoby, które "bardzo czynnie działają, a są w podobnie trudnej sytuacji jak Mateusz"

- Bardzo wam wszystkim dziękuję, to ogromne wsparcie, nasza rodzina już odczuła sporą ulgę, będziemy mogli spokojnie bez stresów bytowych przeżyć święta - powiedział Mateusz Kijowski, dodając że przygotowuje się już do kolejnych działań. 

Kijowski i Pawłowicz złożyli też życzenia świąteczne. - Pamiętajmy o tym, że najważniejsze jest to żebyśmy byli razem. Nie każdy kto ma inne poglądy jest naszym wrogiem, często po prostu ma inne podejście, inne zrozumienie. Musimy rozmawiać, słuchać siebie nawzajem, wtedy będzie łatwiej nam się wzajemnie zrozumieć i pojednać - powiedział Mateusz Kijowski. 

Zbiórka pod hasłem "Stypendium Wolności – Mateusz, zostań w Polsce!" rozpoczęła się pod koniec listopada. Jej celem jest zebranie 35 tysięcy złotych wsparcia dla byłego lidera KOD. Dwa lata temu Mateusz Kijowski pomógł nam się zorganizować do walki o praworządność w Polsce. (...) Niestety, zapłacił za to spokojem swoim i swojej rodziny oraz dramatycznym obniżeniem standardów życia. Z dnia na dzień stracił najważniejsze źródła utrzymania - napisała na stronie zbiórki Elżbieta Pawłowicz-Opara. Jak dodała, "dzisiaj, kiedy rozważa decyzje wyjazdu z Polski, by móc podjąć prace, postanowiliśmy podjąć próbę ufundowania Mateuszowi „Stypendium Wolności”. Do tej pory swój datek Mateuszowi Kijowskiemu przekazało 328 osób. 

Sam Kijowski odniósł się do zarzutów stawianych mu przez internautów, że powinien po prostu pójść do pracy i spłacać swoje zadłużenie z własnoręcznie zarobionych pieniędzy. - Wszyscy wiedzą, że moje alimenty wynoszą 2100 zł netto miesięcznie. To jest 2919 złotych brutto według kalkulatora wynagrodzeń na stronie pracuj.pl. Tylko jeszcze koszty komornicze – 15%. Czyli nie 2100 ale 2415 złotych netto. Czyli 3371 brutto. Ale… jeszcze muszę sam się jakoś utrzymać. Chociażby – żeby coś zjeść przed pracą i jeszcze dojechać do pracy. Mieć gdzie spać, ubrać się, zapłacić za prąd, gaz, ogrzewanie… Zgodnie z prawem na moje potrzeby muszę mieć 40% wynagrodzenia. Czyli nie 2415 netto, ale 4025 netto. A zatem mamy 5681 brutto.

No, to wiemy czego ode mnie oczekują komentatorzy. OK. Ale… słyszę od życzliwych internautów, że mam spłacać również zadłużenie. W końcu to proste – idź kopać doły i spłacaj zadłużenie. Wszyscy wiedzą, ile wynosi moje zadłużenie. Żeby rozłożyć spłatę na 10 lat, to miesięcznie wyjdzie około 1670 zł netto. Plus 15% kosztów komorniczych czyli 1920 netto. Zatem zwiększamy 4025 o 1920. Mamy 5945 netto czyli 8437 brutto. -
napisał Kijowski na swoim blogu. 

Były lider KOD odniósł się też do informacji, że otrzymał on propozycję pracy, ale ją odrzucił. - Dotarły do mnie też głosy, że podobno ktoś mi jakąś propozycję pracy przedstawił, ale ja ją odrzuciłem. Nie wiem, w jaki sposób mi tę propozycję składał. Pracowałem w wielu firmach w swoim życiu. Nie zdarzyło mi się, żeby bez osobistego kontaktu można było złożyć jakąkolwiek propozycję pracy. Nie otrzymałem żadnej propozycji to i na nic nie odpowiadałem - napisał.

Kijowski zwrócił też uwagę na ogłoszoną przez internautów zbiórkę na jego utrzymanie. Jak przekonuje, przyjął tę propozycję "ze łzami w oczach". - Ale… zaraz, zaraz. Dostałem propozycję! Propozycję zaangażowania w sprawy społeczeństwa obywatelskiego. Dostałem ją od Eli. A potem potwierdziło ją ponad 200 osób i ta liczba stale rośnie. To osoby, które nie rzucają słów na wiatr. Poparły swoją propozycję konkretnym zaangażowaniem. Wpłaciły pieniądze. To poważna propozycja. Nie medialna. Realna! - napisał.


kh
Fot: YouTube

Warto poczytać

 1. 1270mateuszrozwoj 24.09.2018

  Premier: wejście Polski do grona krajów rozwiniętych to symboliczna data

  Wejście Polski do krajów rozwiniętych to symboliczna data, to zasługa naszych przedsiębiorców - podkreślił premier Mateusz Morawiecki komentując decyzję agencji FTSE Russell, która przekwalifikowała Polskę z grupy rynków rozwijających się do rozwiniętych.

 2. 1270zaufanie 24.09.2018

  Andrzej Duda liderem rankingu zaufania; Grzegorz Schetyna z 45 proc. nieufności

  Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO Grzegorza Schetynę (45 proc.).

 3. joanna-jaskowiak-24092018 24.09.2018

  Zaskakujący wyrok w sprawie żony prezydenta Poznania. Sędzia uzasadnił orzeczenie… obecną sytuacją w Polsce

  Poznański Sąd Okręgowy uchylił wyrok sądu I instancji, który uznał żonę prezydenta Poznania, Joannę Jaśkowiak jako winną popełnienia wykroczenia używania wulgaryzmów w miejscu publicznym

 4. HGWPOFlickr 24.09.2018

  Wymazali ze zdjęcia prezydent Warszawy? Internauci sugerują manipulację

  Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze opublikował wpis, gdzie pochwalił się wzięciem udziału w corocznym nabożeństwie upamiętniającym patrona Warszawy bł. Władysława z Gielniowa. Do tweeta zostały załączone zdjęcia z całej uroczystości

 5. unrug24092018 24.09.2018

  Wybrał Polskę za swoją ojczyznę. „Jestem polskim oficerem i wyrzuciłem z pamięci język niemiecki 1 września 1939 roku”

  Wiceadmirał Józef Unrug Polskę wybrał za swoją ojczyznę i pozostał w swym wyborze konsekwentny.

 6. Kaczynskiwiki 24.09.2018

  Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego „Czas rosyjskiego dyktatu w Polsce zakończył się”

  Jarosław Kaczyński był gościem Polskiego Radia Olsztyn, gdzie odniósł się do inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej, wobec której swój sprzeciw wyraziła Rosja.

 7. Schetynawiki 24.09.2018

  Schetyna chwali się donoszeniem na Polskę zagranicą. Internauci bezlitośni dla lidera PO „Jesteście Targowicą”

  Ostatnimi czasy w obozie opozycji totalnej panuje „moda” na skarżenie się zagranicznym politykom na temat Polski

 8. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook