Jedynie prawda jest ciekawa


Kempa: Polacy chcą realizacji programu PiS

25.04.2017

- Polacy chcą realizacji programu PiS, tendencja poparcia dla rządu jest bardzo dobra — powiedziała w TVP INFO Beata Kempa.

Polacy chcą realizacji programu PiS, tendencja poparcia dla rządu jest bardzo dobra — powiedziała we wtorek w TVP INFO szefowa kancelarii premiera Beata Kempa.

Oceniła też, że wniosek o referendum ws. reformy edukacji wpłynął za późno i powinien być przeanalizowany przez prawników.

Komentując ostatnie sondaże dotyczące oceny pracy rządu, Kempa powiedziała, że „tendencja, jeśli idzie o statystyki w tym zakresie, jest bardzo dobra”.

Z przeprowadzonego w kwietniu sondażu Kantar Public wynika, że w porównaniu z sondażem z marca odsetek ocen pozytywnych działalności rządu wzrósł o 3 punkty proc., a ocen negatywnych - spadł o 1 punkt proc. Obecnie 50 proc. ankietowanych źle ocenia działalność rządu, pozytywnie o pracy Rady Ministrów mówi 41 proc. badanych.

Tendencja pokazuje, że Polacy chcą jednak realizacji programu Prawa i Sprawiedliwości i jeśli idzie o tendencję poparcia dla rządów PiS - jest ona bardzo dobra. Oczywiście dużo w nas pokory, musimy wciąż pracować bardzo dużo i być konsekwentni w realizacji planu, na który umówiliśmy się z Polakami w 2015 r. — powiedziała.

Podkreśliła, że „bardzo mocnym akcentem i elementem” PiS jest „dobry program i konsekwencja w jego realizacji”. Wskazała, że w obecnym roku działania rządu były skupione wokół gospodarki i ochrony zdrowia.

Przypomniała, że realizowana jest także reforma edukacji. Pytana o możliwość przeprowadzenia referendum w sprawie zmian w systemie edukacji powiedziała, że „wniosek wpłynął za późno”.

Władza musi być roztropna — podkreśliła.

Wskazała, że obecnie należy zadbać o bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli, a także o kwestie ekonomiczne i organizacyjne związane z reformą.

W czwartek w Sejmie złożono ponad 910,5 tys. podpisów zebranych pod obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Z inicjatywą przeprowadzenia referendum wystąpił Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Trzeba ten wniosek (o referendum) po prostu zbadać. Prawnicy niech zobaczą, czy pytania, które zawarli wnioskodawcy, są zgodne konstytucją, zgodne prawem — powiedziała Kempa.

[fot. wPolityce.pl]

ems/PAP

Warto poczytać

 1. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 2. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 3. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 4. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 5. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook