Jedynie prawda jest ciekawa


Kard. Nycz: Wielka szkoda!

11.02.2013

"To wielka szkoda. Benedykt XVI jest papieżem, który intelektualnie i duchowo świetnie sobie radził i w dobrym kierunku prowadził Kościół" - powiedział na wieść o abdykacji papieża kard. Kazimierz Nycz.

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz z zaskoczeniem przyjął wiadomość o abdykacji papieża Benedykta XVI. "To wielka szkoda. Benedykt XVI jest papieżem, który intelektualnie i duchowo świetnie sobie radził i w dobrym kierunku prowadził Kościół" - powiedział.

O abdykacji papieża kardynał Nycz dowiedział się od dziennikarzy tuż po promocji książki "Rzymskie Pasje", której autorką jest ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej Hanna Suchocka. Kardynał uczestniczył w warszawskim spotkaniu i wypowiadał się o książce. Był bardzo zaskoczony informacją o decyzji Benedykta XVI.

Początkowo odmawiał komentarza, w końcu powiedział: "To wielka szkoda. Benedykt XVI jest papieżem, który intelektualnie i duchowo świetnie sobie radził i w dobrym kierunku prowadził Kościół. Jeżeli podjął taką decyzję, to zapewne miał jakieś swoje racje, ja ich jeszcze nie znam, więc nie będę ich komentował".

Hanna Suchocka nie chciała komentować informacji o abdykacji Benedykt XVI.

Benedykt XVI ogłosił w poniedziałek, że ustąpi 28 lutego o godzinie 20. "Moje siły z powodu zaawansowanego wieku nie wystarczają, by pełnić w odpowiedni sposób posługę" - powiedział kardynałom na konsystorzu.

ansa/PAP

[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook