Jedynie prawda jest ciekawa


Karczewski: Zmiany w wojsku są dobre

15.03.2017

- Zmiana na stanowisku dowódcy komponentu Wojsk Specjalnych była bezpieczna i szybka; jestem przekonany, że zmiany w wojsku są dobre - ocenił marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

- Zmiana na stanowisku dowódcy komponentu Wojsk Specjalnych była bezpieczna i szybka; jestem przekonany, że zmiany w wojsku są dobre - ocenił w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Karczewski był proszony na środowym briefingu w Senacie o ocenę sytuacji w armii po fali odejść wojskowych oraz o skomentowanie informacji dot. odejścia z wojska dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych gen. bryg Jerzego Guta.

"To zmiana bezpieczna, szybka. Jeden z generałów, podając przyczyny osobiste, zrezygnował ze swojej funkcji. Natychmiast został powołany bardzo doświadczony, kompetentny, inny generał w jego miejsce" - powiedział Karczewski.

"Także jestem przekonany, że jesteśmy wszyscy bardzo bezpieczni i zmiany w wojsku są zmianami dobrymi" - dodał marszałek Senatu.

Decyzję o dymisji dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych gen. bryg Jerzego Guta podał we wtorek rzecznik prasowy Dowództwa KWS ppłk Krzysztof Łukawski. Poinformował, że jej przyczyny są osobiste. Jak powiedział rzecznik, gen. Gut złożył wypowiedzenie stosunku zawodowej służby wojskowej, ale na razie pozostaje na stanowisku.

Tego samego dnia szef MON Antoni Macierewicz mianował gen. bryg. Wojciecha Marchwicę nowym dowódcą Komponentu Wojsk Specjalnych, a płk. Mariusza Pawluka - dowódcą Jednostki Wojskowej GROM - poinformowało późnym wieczorem MON.

[fot. youtube.com]

(PAP)/ems

Warto poczytać

 1. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 2. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 3. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata Zjednoczonej Prawicy na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 4. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 5. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 6. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 7. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 8. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook