Jedynie prawda jest ciekawa


To oni najgłośniej krzyczą przeciw reformie sądownictwa. Od początku nienawidzą PiS!

22.11.2017
1270oniprotestuja
To oni najgłośniej krzyczą przeciw reformie sądownictwa. Od początku nienawidzą PiS!

Wśród 28 organizacji, które sprzeciwiają się zmianom w wymiarze sprawiedliwości, są te, które walczą z PiS i dbają o to, by nie było żadnych zmian w sądownictwie - ocenił w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Na ustawy o KRS i SN czekają Polacy - dodał.

W środę na trzydniowe posiedzenie zbiera się Sejm, który zajmie się prezydenckimi projektami ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości zaprotestowało 28 organizacji pozarządowych, które we wspólnym oświadczeniu wezwały Sejm do wstrzymania prac nad projektami ustaw.

 "Sprawdziłem dokładnie jakie to są organizacje. No to są takie organizacje jak KOD, jak Obywatele Rzeczypospolitej. No to są ci, którzy się sprzeciwiają zmianie; ci, którzy się sprzeciwiają Prawu i Sprawiedliwości; ci, którzy walczą z Prawem i Sprawiedliwością; ci, którzy dbają o to, by się nic w sądownictwie nie zmieniło" - powiedział w TVN24 Karczewski.

"Musi się zmienić w sądownictwie, musi się w wymiarze sprawiedliwości zmienić dużo, dlatego, że na to czekają Polacy, na to czekają obywatele" - zaznaczył. Dodał też, że podczas dyżurów w jego okręgu wyborczym bardzo często spotykał się ze skargami na pracę sądów.

Pytany o masowe społeczne protesty przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości, do których doszło w tym roku przed Sejmem i Pałacem Prezydenckim, Karczewski zapewnił, że nie grożą one demokracji. "Będzie demokracja. Nie straszmy Polaków jakimiś zagrożeniami demokracji" - przekonywał marszałek Senatu.

Dodał też, że Senat zajmie się projektami ustaw o SN i KRS na jednym z najbliższych posiedzeń po zakończeniu prac Sejmu.

Wśród 28 organizacji, które podpisały się pod manifestem, są m.in. Instytut Prawa i Społeczeństwa "Inpris", Fundacja Batorego, Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia", Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Amnesty International, Fundacja Otwarty Dialog, KOD, Obywatele RP oraz Fundacja Panoptykon.

We wspólnym oświadczeniu organizacje oceniły, że wprowadzenie zmian proponowanych w projekcie noweli ustawy o KRS i w projekcie o SN "spowoduje, że Polska definitywnie przestanie być demokratycznym państwem prawa". "Wzywamy to natychmiastowego wstrzymania prac parlamentarnych nad ustawami o KRS i Sądzie Najwyższym i żądamy rozpoczęcia szerokich konsultacji społecznych w tej sprawie" - czytamy.

 

Warto poczytać

 1. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 2. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 3. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 4. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

 5. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

 6. siemoniak-rabiej-i-duda-20082018 20.08.2018

  Kolejny fake news? Pracownik kancelarii prezydenta prostuje manipulacje opozycjonistów

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wspólnie z małżonką odbywają służbową wizytę w Australii oraz Nowej Zelandii. Celem podróży była m.in. rozmowa z premierem Australii Malcolmem Turnbullem na temat poszerzenia współpracy wojskowej pomiędzy krajami

 7. 1270adamowiczgdans 20.08.2018

  Adamowicz tłumaczy swoją decyzję dotyczącą obchodów na Westerplatte „Została źle przekazana ministrowi Błaszczakowi”

  Będzie wojsko, wojsko zawsze miało być - powiedział w poniedziałek w "Radiu Gdańsk" prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odnosząc się do programu uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook