Jedynie prawda jest ciekawa


Kamiński: Polacy powinni się wypowiedzieć

26.06.2014

„Erozja układu rządzącego, w sensie moralnym i politycznym, jest bardzo silna” - mówił w Radiu Wnet Mariusz Kamiński, wiceprezes PiS, były szef CBA.

Wiceprezes PiS Mariusz Kamiński, były szef CBA, przyznał w Radiu Wnet, że nie jest zaskoczony wynikami głosowania nad wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska. „Nie jestem zaskoczony. Dla mnie było jasne, że ten układ rządzący scementuje się w obliczu możliwości przyspieszonych wyborów. Tusk póki co, ta ekipa rządząca, ma jeszcze niewielką większość w parlamencie i tak naprawdę trzeba przyjąć perspektywę, że ten gnijący układ dotrwa do końca kadencji” - tłumaczy poseł. Wskazuje, że dla PiSu „najważniejsze jest to, żeby pobudzić społeczeństwo, by jak najwięcej prawdy dotarło do wyborców” - tłumaczy.

Dodaje, że w jego ocenie „społeczeństwo rozliczy rządzących w czasie wyborów”. Pytany o to, czy afera taśmowa może być odpowiedzią na głosowanie ws. jego immunitetu, które sprawiło, że do debaty publicznej wróciła sprawa majątku państwa Kwaśniewskich, Kamiński wskazuje, że „trudno przesądzić jednoznacznie, czy takie były intencje”.

„Trudno powiedzieć, czy chodziło o odwrócenie uwagi od majątku Kwaśniewskich. Ja bym tak daleko nie szedł. Wydaje mi się, że sprawa Kwaśniewskich i to, co zobaczyliśmy przy okazji tzw. afery podsłuchowej, to część tego samego zjawiska. Te afery pokazują, jaki jest w Polsce establishment. To są tacy ludzie, powiązani ze sobą towarzysko, finansowo. My jako opozycja, czy media odsłaniają te sprawy. Liczę, że nie da się tego zakrzyczeć, zakłamać w taki sposób, by jak najwięcej tych wiadomości dotarło do społeczeństwa” - tłumaczył wiceprezes PiS.

Odnosząc się do głosowania ws. wotum zaufania dla rządu Tuska Kamiński wskazuje: „to, co wczoraj się wydarzyło w Sejmie, to pozorne podtrzymanie mandatu Donalda Tuska do sprawowania rządów. Erozja tego układu rządzącego, w sensie moralnym i politycznym, jest bardzo silna. Jedyny mandat, jaki mógłby Tusk pokazać z dumą, to mandat pochodzący bezpośrednio od wyborców. Zbyt wiele złych rzeczy się wydarzyło, by Polacy nie mieli prawa się wypowiedzieć” - tłumaczył gość Radia Wnet.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 2. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 3. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 4. TuskFlickr 14.08.2018

  Były współpracownik Tuska o jego niechęci do PO „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!”

  Na łamach tygodnika „Wprost” ukazał się wywiad z byłym politykiem PO Janem Rokitą. Opowiada w nim głównie o stosunku Donalda Tuska do Platformy oraz o jego ewentualnym powrocie do polskiej polityki

 5. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 6. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

 7. 1270rozenekkk 13.08.2018

  "Odsiecz" Rozenka: moja obietnica wyborcza - Warszawa wolna od faszyzmu i nacjonalizmu

  Warszawa powinna być wolna od faszyzmu, sił skrajnie nacjonalistycznych i od chuliganerii, to jest moja pierwsza obietnica wyborcza - zadeklarował w poniedziałek kandydat SLD na prezydenta stolicy Andrzej Rozenek.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook