Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: To wy szliście w stronę Putina

07.04.2017

Powiedzieć można wszystko, ale można to ująć prościej: ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni. Miałem wrażenie, że atakując nas, mówił pan o rządach swojej partii- powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w odpowiedzi na wystąpienie Grzegorza Schetyny w Sejmie podczas debaty na wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności.

-Jeżeli chodzi o fakty: przypominam, że w 2016 roku Polska rozwijała się najszybciej spośród 10 największych gospodarek UE. A jeżeli chodzi  o realizację tego wszystkiego, co wynika ze środków spójności, europejskich, byliśmy bardzo daleko gdy przejmowaliśmy władzę, jesteśmy teraz na 1 miejsce- mówił. -Może powiem też inaczej: nie jest prawdą, że kwestionujemy prawo do konstruktywnego wotum  nieufności. Uważam, że to dobre prawo opozycji, ale kiedy opozycja z tego prawa skorzysta, trzeba zapytać, o co naprawę chodzi. Chodzi o to, i świetnie sformułowała to pani Agnieszka Holland: żeby było tak jak było. I oto właśnie chodzi- powiedział prezes Kaczyński.

-To wy szliście w stronę Putina. To wy zbliżaliście wtedy Polskę do Rosji i nie tylko na molo. (…)  Można było doprowadzić do tak ogromnego skandalu katastrofa smoleńska- mówił. -Te wszystkie zabiegi nie miały też charakteru celu samego siebie- dodał. Przemówienie prezesa PiS przerywała opozycja krzycząc. Skandowano hasło „Regulamin!”. -Chodziło o to, żeby osłonić ustrój, którego istotą jest nieekwiwalentna wymiana dóbr. Te gigantyczne nadużycia, te VAT-y, paliwa, informatyzacje, przedsięwzięcia, których była ogromna ilość, które działy się właściwie we wszystkich dziedzinach życia, ale które sprowadzały się do tego, że ogromne strumienie pieniędzy płynęły do różnych kieszeni. Tego systemu broniliście i my ten system zmieniamy. Zmienia go rząd Beaty Szydło. My z tej drogi nie zejdziemy, bo to droga do Europy, do modernizacji. Zlikwidujemy ten system. Jeśli mówicie o rozliczeniach, to pamiętajcie o sobie, o tym systemie i pamiętajcie, że młyn wymiaru sprawiedliwości jest powolny, ale będzie mielił.

-Jeszcze raz powtarzam: wielu w Polsce i Europie nasze reformy nie podobają się tak, jak nie podobała się kiedyś Konstytucja 3 maja, ale my z naprawy Rzeczypospolitej Polskiej nie zrezygnujemy!- dodał. 

fot. [PAP/Paweł Supernak]

pc/ak

PAP/Paweł Supernak

Warto poczytać

 1. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 2. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 3. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 4. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 5. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 6. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 7. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 8. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook