Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński reaguje w sprawie Misiewicza

12.04.2017

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podpisał decyzję o zawieszeniu Bartłomieja Misiewicza w prawach członka partii. Szef rządzącej partii powołał także komisję, która ma za zadanie wyjaśnić sprawę zarzutów formułowanych wobec byłego rzecznika MON, a także okoliczności powoływania go na pełnione funkcje.

W skład komisji weszło 3 członków PiS, dwóch wiceprezesów partii: Joachim Brudziński i Mariusz Kamiński, a także Marek Suski. 

Rzecznik partii Beata Mazurek na briefingu prasowym w Sejmie powiedziała: „Mam nadzieję, że komisja jak najszybciej przystąpi do zweryfikowania tych informacji, która pojawiały się ostatnio w przestrzeni publiczne”. Poinformowała również o podpisaniu przez prezesa PiS decyzji o zawieszeniu Misiewicza w prawach członka partii. 

Decyzje, jakie zapadły, zostały zapowiedziane wcześniej podczas konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego. 

„Zaraz po powrocie do siedziby partii podpisze decyzję o jego zawieszeniu w prawach członka partii - zapowiedział dziś przed południem prezes PiS.  

„Podjąłem decyzję ws. powołania komisji Prawa i Sprawiedliwości ds. zbadania tej sprawy, tego ostatniego wydarzenia i poprzednich” - powiedział. „W okresie między posiedzeniami komitetu politycznego, prezes wykonuje funkcje komitetu” - wyjaśnił.  

„Mam nadzieje, że komisja będzie działała szybko, choć troszkę czasu to zajmie. Wtedy wyjaśnimy wszystkie szczegóły tych wydarzeń, które tak bulwersowały opinie publiczną w ciągu ostatnich miesięcy” - stwierdził Kaczyński. 

[fot. PAP/Paweł Supernak] 

 ems,ak/wPolityce.pl

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook