Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński premierem, Szydło do Brukseli? Do rekonstrukcji może dojść 11 listopada

23.10.2017
KaczynskiSzydlo
Kaczyński premierem, Szydło do Brukseli? Do rekonstrukcji może dojść 11 listopada

Beata Szydło ma stracić stanowisko premiera i "trochę odpocząć" - sugerują Robert Mazurek i Igor Zalewski w najnowszym numerze "Sieci Prawdy".

Według dziennikarzy do zmiany na stanowisku premiera ma dojść 11 listopada, albo kilka dni później, w drugą rocznicę powołania gabinetu Beaty Szydło. Obecna premier ma w 2019 roku trafić do Parlamentu Europejskiego. O upadku premier miały przesądzić problemy Szydło z podejmowaniem decyzji. - W PiS krąży mnóstwo historyjek, jak to skonfliktowani ministrowie albo wiceministrowie szli do szefowej rządu, prosząc, by rozstrzygnęła spór między nimi. Szydło słuchała, robiła mądre miny, a następnie mówiła: „Panowie, musicie się porozumieć”. I wychodziła. A ministrowie zgrzytali zębami i pielgrzymowali do Kaczora, błagając o przywódcę w rządzie. No i wybłagali. - piszą Mazurek z Zalewskim.

Zmiana nie ma się jednak ograniczyć wyłącznie do funkcji premiera. Według dziennikarzy "Sieci Prawdy", swoje stanowisko ma stracić również szef MSZ, Witold Waszczykowski, na którego miejsce ma wejść prezydencki minister Krzysztof Szczerski. To o tyle nieoczekiwane, że jak zauważają dziennikarze "o tej roszadzie ministrowie Kancelarii Prezydenta nie mieli pojęcia." - Ciekawe, czy sam Duda o tym wiedział - komentują.

Z funkcjami w rządzie pożegnać się mają również Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, oraz Minister Środowiska Jan Szyszko. Niejasny jest natomiast los Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła, bowiem jak sugerują dziennikarze "Wszyscy potencjalni zmiennicy (...) albo wyjechali za granicę, albo przedstawiają zwolnienie lekarskie."

Do informacji "Sieci Prawdy" odniósł się w niedzielnym odcinku programu "Bez Retuszu" wicepremier Mateusz Morawiecki. - Proszę mnie nie ciągnąć za język w sprawach, które zupełnie nie leżą w moich kompetencjach. To jest prerogatywa kierownictwa, w szczególności szefa i całego kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, która zostanie podjęta z najwyższą starannością, z uwzględnieniem wszystkich okoliczności oraz potrzeb rozwoju gospodarczego, rozwoju społecznego na najwyższe lata - powiedział Morawiecki.


SieciPrawdy/KH
Fot: PAP/wikicommons

Warto poczytać

 1. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 2. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 3. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 4. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

 5. komorowski14082018 14.08.2018

  Komorowski będzie startował w wyborach do PE? Były prezydent odpowiada

  Nie będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział we wtorek b. prezydent Bronisław Komorowski. "Jeżeli pojawiłby się taki temat, to nie widzę żadnego powodu, żeby o nim nie informować, ale takiego tematu nie ma" - podkreślił.

 6. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 7. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook