Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński ocenia Jakiego: On będzie wiele znaczył w polskiej polityce

10.09.2018
jaki26032018
Kaczyński ocenia Jakiego: On będzie wiele znaczył w polskiej polityce

Jarosław Kaczyński ocenił efekty pracy Patryka Jakiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości uznał, że Jakiemu o zwycięstwo w Warszawie „będzie trudno”, ale efekty ciężkiej pracy i determinacji mogą przynieść pozytywny dla niego efekt.

W wywiadzie udzielonym dla TVP Opole Jarosław Kaczyński ocenił szansę na zwycięstwo kandydata Zjednoczonej Prawicy w walce o fotel prezydenta stolicy. Zdaniem polityka Patryk Jaki ma szansę na wygrana. Głównie za sprawą swojej ciężkiej pracy.

Prezes PiS opowiedział dziennikarzowi o swoim pierwszym kontakcie z Patrykiem Jakim, jeszcze za czasów spotkań młodzieżówek partii. Wiceminister został wówczas bardzo dobrze oceniony przez Kaczyńskiego, który widział w nim kogoś, kto „ktoś kto może w polskiej historii następnych dziesięcioleci, wiele znaczyć, wiele zrobić, wiele zrobić dobrego” 

-Tu widać talent, widać tę siłę, energię, pewność siebie, spokój – wymienił cechy, które można przypisać młodemu politykowi

Dziennikarz opolskiego TVP spytał się, czy Jaki ma szansę przełamać mit „antypisowskiej Warszawy”, który kiedyś udało się złamać przez jego śp. brata Lecha Kaczyńskiego. Zdaniem prezesa PiS kandydat Zjednoczonej Prawicy ma szansę powtórzyć jego wyczyn, ale oto będzie trudno. Jego zdaniem jedynym problemem Jakiego jest brak bogatego dorobku politycznego, który posiadał Lech Kaczyński w czasach swojej kandydatury na głowę stolicy. Jednakże nie zamierza skreślać szans swojego kandydata przez to.

-Posiada tę niebywałą energię i po prostu wielkie zdolności polityczne – dodał na konieczne

JD/ rmf24

Warto poczytać

 1. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 2. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 3. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 4. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 5. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 6. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 7. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 8. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook