Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: musimy być gotowi do rządzenia

30.06.2013

"Szanowni państwo, czy w ramach tej różnorodności, o której mówił Donald Tusk, nie ma miejsca dla 2,5 mln Polaków, którzy złożyli podpisy pod wnioskiem, aby TV Trwam otrzymała miejsce na multipleksie?"

Podczas kolejnego dnia kongresu Prawa i Sprawiedliwości przemawiał prezes PiS, Jarosław Kaczyński mówiąc o planach największej partii opozycyjnej na organizację struktur administracyjnych.

"Wczoraj i dziś mówiliśmy o teraźniejszości i przyszłości Polski. Mówiliśmy o tych wszystkich trudnościach, szkodach i niebezpieczeństwach, które wiążą się z obecnym rządem. Chcę powiedzieć, że chociaż, wedle kalendarza konstytucyjnego, wybory mają odbyć się za dwa lata, to musimy być stale gotowi. Mamy koncepcję rządu, który byłby jedną drużyną: ministrów, wiceministrów i wojewodów. To musi być rząd jednej idei i ludzi realizujących jeden program. To musi być rząd skonstruowany inaczej niż te dotychczasowe. W centrum naszej koncepcji regionalnej jest rozwój. (...) Jeżeli chcemy stworzyć politykę mieszkaniową, która będzie dawała mieszkania ludziom mniej i średnio zarabiającym, to musimy powołać Ministerstwo Budownictwa, które było w naszym rządzie. Musimy też odbywać gospodarkę morską i powołać odpowiednie ministerstwo. Ale zmiany, przydzielenie Ministerstwu Rozwoju dodatkowych uprawnień, muszą spowodować, że usuniemy Ministerstwo Skarbu, ale powołamy Ministerstwo Energetyki. Jednocześnie będziemy musieli rozważyć likwidację Ministerstwa Gospodarki i zwiększenie uprawnień Prokuratorii Generalnej. To stworzy właściwą strukturę kierowania gospodarką. Zniesiemy Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji i przywrócimy MSWiA. Dokonamy ostatecznej zmiany - zlikwidujemy to, co w PRL-u nazywano resortem. Koniec dawnego MSW"

- wyliczał Jarosław Kaczyński. Dodał, że PiS już teraz ma odpowiednią drużynę do rządzenia, jednak nadal planuje pracować nad jej uzupełnieniem. Prezes PiS nawiązał także do wczorajszego przemówienie premiera Donalda Tuska:

"Wczoraj Donald Tusk mówił o znaczeniu różnorodności, a więc pluralizmu. Jest on ważny dla demokracji, a my PiS, którzy doznaliśmy działań inżynierów, naprawdę tą sprawę doceniamy. Szanowni państwo, czy w ramach tej różnorodności, o której mówił Donald Tusk, nie ma miejsca dla 2,5 mln Polaków, którzy złożyli podpisy pod wnioskiem, aby TV Trwam otrzymała miejsce na multipleksie? Czy nie ma miejsca dla prawie miliona Polaków, którzy złożyli podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie sześciolatków w szkołach? Czy nie ma miejsca dla komisji trójstronnej rozumianej w sposób właściwy? Tak by prowadzone tam były rzeczywiste rokowania i rzeczywista prawdziwa rozmowa. Czy nie ma miejsca dla szacunku dla rodzin smoleńskich? Czy nie ma miejsca dla tych, którzy chcą w sprawie smoleńskiej dojść do prawdy? Jeśli spojrzeć na praktykę tego rządu, to nie bardzo jest miejsce. Natomiast jest miejsce, dla tych, którzy o Ojcu Świętym mówiła najgorszymi słowami. Jest miejsce dla tych, którzy obrażają Armię Krajową. Jest miejsce dla tych, którzy o żołnierzach mówią "bandyci". Najwyraźniej różnie rozumiemy pluralizm. Ale ja powtarzam, Polska będzie pluralistyczna i niezależnie od tego co się będzie działo w Europie będzie wyspą wolności, tak jak w polskiej historii już bywało."

Jarosław Kaczyński nawiązał także do sytuacji gospodarczej, która była podczas rządów PiS-u i która jest teraz.

"Jest sprawa prawdy. Ja wiem, że ludzie, którzy rządzą dziś Polską mają inne zajęcia niż zajmowanie się społeczeństwem i gospodarką. Czy aby ważny polityk PO nie wie, że jak zaczynaliśmy rządzić to bezrobocie wynosiło 17 proc., a potem, jak kończyliśmy rządzić wynosiło 11 proc.? (...) Rozumiem, że Donald Tusk bardzo się wstydzi, że zgodził się na pakt klimatyczny, ale czy musi zwalać winę na zmarłych? Czy musi wmawiać ludziom winę mojego brata? (...) To jest nieprawda i chcę tutaj powiedzieć: wstyd panie premierze, trzeba trochę godności! Jeszcze raz powtarzam - Donald Tusk twierdził, że póki on będzie przy władzy wybory będą w terminie konstytucyjnym. Zapewne obawia się utraty władzy. Ale historia płata figle i dlatego powtarzam: musimy być gotowi i musimy się nieustannie przygotowywać do przejęcia władzy i pilnowania uczciwości wyborów. Musimy doskonalić nasz program, bo tylko wtedy będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy uczciwi i w porządku."

mc

Warto poczytać

 1. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 2. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 3. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 4. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 5. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

 6. kapliczka-16082018 16.08.2018

  Całkowity brak szacunku. Zbezczeszczono dwie kapliczki napisem „PZPR+”

  Dla przeciwników rządu nie ma już żadnych granic rozsądku. Nieznani sprawcy zdewastowali dwie kapliczki w miejscowości Pieniężno, umieszczając na nich napisane sprayem „PZPR+”

 7. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 8. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook