Jedynie prawda jest ciekawa


Jest wniosek o ukaranie Szczerby! "To naruszenie powagi Sejmu"

23.11.2017
Szczerba23112017
Jest wniosek o ukaranie Szczerby! "To naruszenie powagi Sejmu"

Poseł Kukiz'15 zawnioskował o ukaranie dwóch posłów w związku z wydarzeniami w trakcie prac nad projektem prezydenckich ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa: Michała Szczerby oraz Piotra Kalety.

- Nie możemy pozwolić na to, aby w debacie podważano powagę Sejmu. Dlatego wniosek do Kom. Etyki - napisał poseł Tomasz Jaskóła z Kukiz'15. 

Wniosek posła dotyczy zachowań dwóch posłów: Michała Szczerby z PO, oraz Piotra Kalety z PiS. Ten pierwszy z mównicy sejmowej rzucił kartki z projektami ustaw prezydenckich, które omal nie trafiły w protokolantkę sejmową.


 

Z kolei Piotr Kaleta zaproponował posłowi PO użycie pieluchy. - Pan często przybiega do nas z różnymi „prezentami”. Nigdy nie było okazji wręczyć panu coś w zamian. A przecież się panu coś należy, chociażby za to, gdy reprezentował pan powagę Sejmu w Krynicy. Po raz kolejny pokazał pan, że jest zwykłym szczeniakiem. Dlatego mam dla pana pieluszkę. Pan się zachowuje tak, by coś takiego nosić. Przepraszam za rozmiar, mniejszej nie było - powiedział z mównicy sejmowej Kaleta.


- Powyższe zachowanie stanowi naruszenie powagi Sejmu, na co uwagę ww. posłom zwracała uwagę pełniąca wówczas obrady wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska - czytamy we wniosku. - Wydaje się, że jedynym celem powyższych ekscesów była chęć zaistnienia ww. posłów w mediach, co nie powinno jednak odbywać się kosztem godności Sejmu Rzeczypospolitej - napisał poseł Tomasz Jaskóła. 
kh

 

Warto poczytać

 1. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 2. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 3. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 4. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 5. adamowicz17082018 17.08.2018

  Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  W Urzędzie Miejskim w Gdańsku w prezydent miasta Paweł Adamowicz spotkał się z przedstawicielami wojska i MON w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

 6. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook