Jedynie prawda jest ciekawa


Jarosław Kaczyński ogłasza zwycięstwo!

07.03.2016

Mamy naprawdę wielkie zwycięstwo, bo pokonaliśmy wielką koalicję antypisowską. Rzecz w tym, że oni uważają, że też wygrali. Życzę wam Panie i Panowie żebyście tak samo wygrali w 2019 roku. Życzę Wam takich zwycięstw - mówił prezes Jarosław Kaczyński w Łomży, podsumowując podlaskie wyniki uzupełniające do Senatu, w których wygrała kandydatka PiS Anna Maria Anders.

To ważne zwycięstwo nad wielką koalicją. Serdeczne dzięki pani minister Annie Anders — dodał Kaczyński. Jak podkreślił, jej decyzja była trudna, ponieważ była w tamtym terenie dosyć specyficzną kandydatką, a jednak wygrała.

Przybyła, zobaczyła, zwyciężyła! Veni, vidi, vici! — mówił prezes PiS.

To jest podstawa do tego, by iść dalej, by zmieniać Polskę, a Polska naprawdę potrzebuje zmian — podkreślił, zapewniając że PiS ma projekty w odniesieniu do wszystkich dziedzin życia.

Będziemy szli ku temu, by były to nie tylko plany, ale by były zrealizowane. Jestem przekonany, że Polska będzie inna. Będzie dużo bardziej sprawiedliwa, lepiej się rozwijająca, podmiotowa w polityce zagranicznej i godna – godnością wszystkich Polaków — podkreślił, dodając że „musimy zabiegać o godność także naszej wspólnoty, którą należy skonsolidować by szła w jednym kierunku”.

Wiem jakie to trudne, ale cel musi być osiągnięty nawet wbrew tym, którzy nigdy nie pójdą na współpracę dla dobra Polski. Ale wiem też są tacy, którzy zostali oszukani – do nich się zwracam - apelował, prosząc by przyłączyli się do projektu naprawy Polski.

Dziś ci, którzy z nami walczą przybierają barwy ochronne: biało-czerwone. Próbują być biało-czerwoni. A przecież to są ci sami, którzy mówili że Polska to anachronizm. To ludzie od Palikota. To ci, którzy chodzili na skargę do rosyjskiej ambasady. To ci sami którzy uprawiają pedagogikę wstydu. To ci sami, którzy ograniczali lekcje historii, by młodzi Polacy nie znali historii. To ci którzy złamali wszelkie reguły przyzwoitości poSsmoleńsku, którzy lżyli tych, którzy zginęli, deptali wszystko co w naszej kulturze jest święte. Podobno to są KOD-owcy. Niech się pokażą — mówił, namawiając do ujawnienia prawdziwych intencji.

Oni Polską gardzą. Chcą być kimś innym. Mówią że są Europejczykami, tak jakby byli jacyś Europejczycy bez narodowości. Oni chcą odrzucić Polskę — dodał Kaczyński.

Dalszy ciąg na następnej stronie

Ale nie działają bezinteresownie. Za tym ruchem stoją siły, które chcą utrzymać Polskę jak najniżej, by służyła innym, by była kolonią. Nie będziemy kolonią i niech nikt nie spodziewa się od PiS że się na taki status zgodzi. (…) Polska pod naszymi rządami na to się nie zgodzi. Nie zgodzimy się na upokarzanie Polaków. Sami będziemy rozwiązywali polskie sprawy, ale bez obcej interwencji. Niech nikt nie powołuje się na przyjaźń
— mówił dodając że Breżniew na każdym posiedzeniu PZPR doradzał nam „prawem przyjaciół”.

Niech nikt nie liczy na to, że się cofniemy. Będziemy Polskę zmieniać. Chcemy, by Polacy mogli być Europejczykami. (…) Będziemy bronili polskiej historii przed pomówieniami, przed antypolonizmem, przed fdzieleniem Polaków. Tylko wtedy będziemy mogli realizować cel : Polska silna, dostatnia, godna. Polska licząca się w świecie. Do takiej Polski dojdziemy! — podkreślił Jarosław Kaczyński. Na koniec skierował swoje podziękowania do wyborców Anny Marii Anders.

Chciałbym podziękować mieszkańcom ziemi łomżyńskiej za tę decyzję — dodał, podkreślając że zrobili coś bardzo wielkiego dla Polski.

Jestem przekonany że pani Anna Anders będzie świetnie służyła Polsce i tej ziemi. Jestem przekonany, że człowiekiem honoru, tak jak jej ojciec i te zobowiązania wykona — zakończył prezes PiS. Następnie głos zabrała zwyciężczyni podlaskich wyborów uzupełniających do Senatu – Senator Anna Maria Anders.

mall

[fot. TVN24/stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. plazyn20082018 20.08.2018

  „To musi być partnerstwo a nie fasada demokracji”. Kacper Płażyński o współpracy z radami dzielnic w Gdańsku

  Kacper Płażyński podczas konferencji prasowej podsumował akcję „Gdańsk jest dla wszystkich”. Przez okres lipca i sierpnia, kandydat PiS na prezydenta Gdańska odwiedzał gdańskie dzielnice, aby poznać problemy, z którymi muszą się mierzyć gdańszczanie.

 2. 1270skornikowane 20.08.2018

  Kto stoi za „polskimi ekologami”. Nazwiska zaskakują

  Przekop Mierzei Wiślanej i rozbudowa portu w Elblągu były jednymi z pierwszych strategicznych decyzji inwestycyjnych podjętych przez rząd PiS.

 3. 1270northstream2spokt 20.08.2018

  Czaputowicz: uważamy, że Nord Stream 2 jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę

  Uważamy, że gazociąg Nord Stream 2 ma wymiar geopolityczny, jest szkodliwy i stawia w bardzo trudnej sytuacji Ukrainę - podkreślił w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.

 4. 1270dopalaczestop 20.08.2018

  Walka z dopalaczami będzie skuteczniejsza. Nowe przepisy od wtorku

  Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

 5. kurski-vs-lis-20082018 20.08.2018

  Kurski wytacza proces Newsweekowi. „TVP pozywa tą szczujnię i damskiego boksera Tomasz Lisa”

  Prezes TVP Jacek Kurski idzie na wojnę z Tomaszem Lisem. Telewizja Polska pozywa „Newsweek” za podawania fałszywych informacji na temat stacji

 6. piotrn20082018 20.08.2018

  Piotr N. usłyszał kolejne zarzuty. Jechał samochodem bez przeglądu, ubezpieczenia i prawa jazdy

  - Policja z Konstancina-Jeziorny skierowała do sądu wniosek o ukaranie Piotra N. za trzy wykroczenia.

 7. siemoniak-rabiej-i-duda-20082018 20.08.2018

  Kolejny fake news? Pracownik kancelarii prezydenta prostuje manipulacje opozycjonistów

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wspólnie z małżonką odbywają służbową wizytę w Australii oraz Nowej Zelandii. Celem podróży była m.in. rozmowa z premierem Australii Malcolmem Turnbullem na temat poszerzenia współpracy wojskowej pomiędzy krajami

 8. 1270adamowiczgdans 20.08.2018

  Adamowicz tłumaczy swoją decyzję dotyczącą obchodów na Westerplatte „Została źle przekazana ministrowi Błaszczakowi”

  Będzie wojsko, wojsko zawsze miało być - powiedział w poniedziałek w "Radiu Gdańsk" prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odnosząc się do programu uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook