Jedynie prawda jest ciekawa


Jakubiak: MON potrzebuje jednoosobowego zarządzania

31.03.2017

Oczekuję, że nagle się okaże, kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych -powiedział w piątek Marek Jakubiak (Kukiz'15), wiceszef sejmowej komisji obrony pytany, czego się spodziewa po piątkowym spotkaniu prezydenta z kierownictwem MON, podczas którego omawiana ma być sytuacja w armii.


-Oczekuję tego, że się nagle okaże, kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych i ustawienia pana ministra (obrony narodowej Antoniego Macierewicza - PAP) w szeregu hierarchii dotyczącej wojska- powiedział Jakubiak w radiowej Trójce.  Wiceprzewodniczący Kukiz'15 i wiceszef sejmowej komisji obrony dodał, że podczas tego spotkania "nic się nie stanie". - Myślę, że pan Macierewicz ma tak silną pozycję (w PiS), że będzie mógł wpływać na prezydenta, a nie odwrotnie. Mówię to z nieukrywaną przykrością- podkreślił. 

Według niego prezydent jest w "wielkiej konfuzji", "ma dość duży problem z panem Macierewiczem". Odnosząc się do odejścia generałów z armii, Jakubiak powiedział: "Wyraźnie odchodzą nie na emerytury, ale uważają, że nie ma dla nich miejsca w sytuacji, kiedy Ministerstwo Obrony (Narodowej) wzięło się za dowodzenie armią". Podkreślił, że "od dowodzenia armią są generałowie". -Czapa polityczna, czyli wiceministrowie i minister obrony narodowej to są politycy, którzy mają chronić armię przed napływem polityki w jej szeregi- zaznaczył. 

Zapytany o to, czy komisja obrony planuje ponownie zaprosić ministra Macierewicza na spotkanie, żeby porozmawiać o problemach w wojsku, poseł Kukiz'15 odpowiedział, że "o tym nie słyszał". -Oczywiście bałagan w ministerstwie jest, bo tam "kto rano wstaje, ten rządzi". Albo mamy jednego wodza, który zapomina wydawać polecenia swoim urzędnikom - ministra Macierewicza. To nie jest wada. MON potrzebuje jednoosobowego zarządzania. Tylko tyle, że to zarządzanie musi iść w dół, a nie w górę- zaznaczył Jakubiak. 

I dodał: "Pan minister, według mojej definicji, chce zarządzać wszystkimi, nawet plutonami w wojsku". Zapytany o dzisiejszy strajk oświaty Jakubiak powiedział, że jest oburzony, bo "nauczyciele pierwszy raz nawołują uczniów do wagarów". Ocenił, że ZNP to jest związek, który "tylko szuka okazji, by protestować". Podkreślił, że przywrócenie 8-klasowych szkół podstawowych i szkolnictwa zawodowego "to dobry pomysł", jednak tempo wprowadzania zmian jest za szybkie. "To jest takie rewolucyjne, a rewolucja musi mieć ofiary. Ofiary jakieś będą" - stwierdził Jakubiak.  

fot. [You Tube/ TVP Info]

pc/PAP

Warto poczytać

 1. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 2. Gersdorf06032018 15.08.2018

  Gersdorf apeluje w agencji Reutera o szybsze działania UE w sporze z Polską. „Rząd gra na zwłokę”

  W wywiadzie dla agencji Reuters sędzia Małgorzata Gersdorf wezwała Unię Europejską do szybszych działań w sporze z polskim rządem w sprawie reformy sądownictwa.

 3. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 4. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 5. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 6. piotr-n-14082018 14.08.2018

  Szansa na sprawiedliwe orzeczenie? Wyrok w sprawie Piotra N. unieważniony

  Kara grzywny w wysokości 6 tys. zł, nawiązka 10 tys. nawiązki na rzecz poszkodowanej oraz koszty procesu – taki wyrok otrzymał Piotr N. za potrącenie 77-letniej kobiety

 7. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook