Jedynie prawda jest ciekawa


Jaki poparł Stefaniuka w wyborach na prezydenta Białej Podlaskiej

01.09.2018
stefaniukjaki01092018
Jaki poparł Stefaniuka w wyborach na prezydenta Białej Podlaskiej

O poparcie prezydenta Białej Podlaskiej Dariusza Stefaniuka, który ubiega się o reelekcję, zaapelował w sobotę kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

Jaki podczas sobotniej konwencji wyborczej w Białej Podlaskiej (Lubelskie) podkreślił, że politycy formacji rządzącej obecnie Polską są wiarygodni, dotrzymują swoich obietnic. Taki jest też urzędujący od czterech lat prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk i dlatego warto go poprzeć - mówił Jaki. 

- Jesteśmy wiarygodni we wszystkich swoich obietnicach, obiecaliśmy - dotrzymaliśmy słowa. Tak samo jest wiarygodny prezydent Stefaniuk. Obiecał państwu, że podniesie status Białej Podlaskiej, że Polska zobaczy Białą Podlaską i dotrzymał słowa - powiedział Jaki.

- To jest takie miasto, które dzięki prezydentowi Stefaniukowi jest widoczne na mapie Polski. To tutaj właśnie ruszył program Mieszkanie Plus, tutaj będzie autostrada A2, która przyczyni się do szybkiego rozwoju gospodarczego. Zawsze tam, gdzie powstają takie nowoczesne drogi, stają się takimi katalizatorami rozwoju gospodarczego, powstawania nowych firm, miejsc pracy - dodał.

Stefaniuk podkreślił, że swoją kampanię wyborcza prowadził przez cztery lata mijającej kadencji, starając się wspólnie ze swoimi współpracownikami zasłużyć na zaufanie mieszkańców. "Wszyscy spełniamy wasze obietnice i wasze oczekiwania, to jest nasza rola. Tak odczytujemy władzę w mieście" - powiedział.

Określił swoich poprzedników jako "władzę nieudolną", która popełniała błędy. Poprzednia władza - mówił - miała mentalność likwidowania zamiast tworzenia, zadłużała miasto zamiast inwestować. "My w ciągu tych ostatnich czterech lat radykalnie zmniejszyliśmy dług publiczny, który wynosił prawie 100 mln zł, a dzisiaj wynosi niespełna 70 mln zł" - powiedział.

Dodał, że budżet miasta ma rekordową nadwyżkę. "To wam obiecałem cztery lata temu i słowa dotrzymałem" - podkreślił.

Stefaniuk przypomniał, że za jego kadencji uruchomiono budżet obywatelski, w ciągu trzech lat zgłoszono do niego 113 projektów, a kwota, którą mieszkańcy otrzymali do dyspozycji została zwiększona z 1 mln zł do 1,5 mln zł.

Zapowiedział nowe inwestycje w kluby sportowe i infrastrukturę sportową. Zbudowano pierwsze w mieście pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią - mówił - a powstanie nowy stadion miejski, który będzie służył także miejscowej szkole ekonomicznej. Już się rozpoczyna budowa sieci ścieżek
rowerowych o długości łącznej 30 km.

Podkreślił, że wbrew opiniom przeciwników politycznych obecna ekipa samorządowa Białej Podlaskiej umie korzystać z funduszy europejskich na finansowanie miejskich inwestycji. "Już dzisiaj suma tych inwestycji to 281 mln zł, a będzie docelowo 320 mln zł. Takie projekty już mamy złożone i takie projekty są zaakceptowane. 320 mln zł to jest roczny budżet Białej Podlaskiej" - wskazał.

- To, co zrobiliśmy w naszym mieście przez te cztery lata - dziś mogę powiedzieć: Biała jest na plusie i to jest hasło naszej kampanii - oświadczył Stefaniuk. Uczestnicy konwencji trzymali w rękach tablice z logo PiS i hasłem "Prezydent Stefaniuk, Biała na plusie"

(PAP)

Fot: Fratria

Warto poczytać

 1. pope23092018 23.09.2018

  Ponad 100 tysięcy wiernych na mszy w Kownie. Ważne słowa papieża Franciszka

  O minionych pokoleniach naznaczonych okupacją, udręką deportowanych, "wstydem donosicielstwa, zdrady", grozą gett i Syberii mówił w niedzielę podczas mszy w Kownie na Litwie papież Franciszek. Apelował o czujność wobec postaw, które doprowadziły do Holokaustu.

 2. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 3. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 4. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 5. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 6. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 7. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 8. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook