Jedynie prawda jest ciekawa


Jaki: być może w przyszłym tygodniu zostanie przedstawiony kandydat na prezydenta Warszawy

14.04.2018
1270jakizwierzaki
Jaki: być może w przyszłym tygodniu zostanie przedstawiony kandydat na prezydenta Warszawy

Być może w przyszłym tygodniu zostanie przedstawiony kandydat na prezydenta Warszawy - powiedział w sobotę wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Po zakończeniu sobotniej konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy Jaki został zapytany przez dziennikarzy czy nadal jest w grze o kandydowanie na prezydenta Warszawy. "Sądzę, że ta decyzja zostanie przedstawiona wkrótce, być może w przyszłym tygodniu" - odpowiedział.

Jaki stwierdził, że jest przekonany o zwycięstwie Zjednoczonej Prawicy w najbliższych wyborach samorządowych. "Pewnie nie we wszystkich miejscach, ale w skali globalnej mam silne przekonanie, ze nasza oferta jest ofertą bardzo konkurencyjną i nikt do tej pory nie zaprezentował lepszej oferty, przede wszystkim programowej" - ocenił.

Z kolei wicemarszałek Senatu Adam Bielan pytany czy Zjednoczonej Prawicy uda się wygrać wybory samorządowe w Warszawie ocenił, że Warszawa "jest bardzo trudnym terenem". "W wyborach samorządowych wygraliśmy po raz ostatni w 2002 r., więc na pewno

kandydatura PO będzie faworytem, ale zrobimy wszystko żeby wygrać" - powiedział.

"Wystawimy kandydata, który będzie miał największe szanse na to, żeby wygrać. Z całą pewnością będzie to trudna kampania, ale postawimy na kandydata, który będzie miał żar w oczach i będzie robić wszystko żeby wygrać" - zaznaczył.

Bielan stwierdził z kolei, że kandydat na prezydenta Warszawy zostanie przedstawiony w ciągu kilku tygodniu. (PAP)

 


Warto poczytać

 1. lgbt23072018 23.07.2018

  Lewicowi aktywiści sprofanowali warszawski kościół św. Anny?

  Prezes Młodzieży Wszechpolskiej poinformował na Twitterze o złożonym do prokuratury zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa przez aktywistów LGBT.

 2. szczerba23072018 23.07.2018

  Poseł Szczerba będzie miał kłopoty? Prokuratura zawiadomiona o możliwości popełnienia przestępstwa

  W związku z ujawnieniem danych personalnych policjantów i falą gróźb kierowanych w stosunku funkcjonariuszy oraz ich rodzin Komendant Główny Policji złoży zawiadomienie do prokuratury - zapowiedział w poniedziałek rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

 3. 1270kgrobyu 23.07.2018

  Skandal! Hieny cmentarne obrabowały groby polskich żołnierzy pod Lwowem

  To raczej nie jest rosyjska prowokacja, przejaw nienawiści ze strony ukraińskich nacjonalistów tylko zwykła, ale jakże ordynarna bandycka grabież. Jak informuje „Nasz Dziennik” na lwowskich i podlwowskich cmentarzach rozkopywane i bezczeszczone są groby polskich żołnierzy

 4. piselblag23072018 23.07.2018

  Kolejne napisy na ścianach siedzib PiSu. Wilk: Obawiam się, że będzie coraz gorzej

  Nieznani sprawcy namalowali czerwoną farbą na ścianie budynku, w którym się mieści siedziba PiS w Elblągu napis "Czas na sąd ostateczny" oraz wulgarne słowo. O akcie wandalizmu została poinformowana w poniedziałek policja, która będzie prowadzić postępowanie w tej sprawie.

 5. berlin23072018 23.07.2018

  Makabryczne sceny w Berlinie. Nieznani sprawcy podpalili dwóch bezdomnych

  Dwaj nieznani sprawcy oblali w niedzielę późnym wieczorem płynem i podpalili dwóch bezdomnych oraz ich dobytek na stacji kolei miejskiej Schoeneweide w Berlinie. Zaatakowani doznali ciężkich poparzeń i przebywają w szpitalu - podała w poniedziałek policja.

 6. powroclaw23072018 23.07.2018

  Platforma Obywatelska rezygnuje z Ujazdowskiego. W zamian poprze Sutryka

  PO wycofuje poparcie dla kandydata na prezydenta Wrocławia Kazimierza M. Ujazdowskiego - poinformował w poniedziałek szef PO Grzegorz Schetyna. Zapowiedział, że wspólnego kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta wskaże Nowoczesna.

 7. 1270kacperer 23.07.2018

  K.Płażyński: chcę być prezydentem Gdańska otwartym na wszystkie głosy

  Chcę być prezydentem otwartym, który będzie wsłuchiwał się we wszystkie głosy bez względu na przynależność partyjną i ideową - zadeklarował w poniedziałek w wywiadzie dla "Radia Gdańsk" kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, Kacper Płażyński

 8. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook