Jedynie prawda jest ciekawa


Jak to nazwać jeśli nie zdradą? Amerykański KOD z petycją przeciw przemówieniu polskiego prezydenta!

04.05.2018
KODDuda
Jak to nazwać jeśli nie zdradą? Amerykański KOD z petycją przeciw przemówieniu polskiego prezydenta!

Ciężko znaleźć odpowiednie słowa na tak obrzydliwe zachowanie. Działacze Komitetu Obrony Demokracji donoszą na polskiego prezydenta, który zamierza w 100-lecie niepodległości spotkać się z Polonią w USA.

W swojej petycji skierowanej do burmistrza Chicago działacze KOD piszą, że "Millenium Park, gdzie ma wystąpić Andrzej Duda, nigdy nie był trybuną na ksenofobów i polityków, którzy dopuszczali się deliktów konstytucyjnych." Działacze zarzucają prezydentowi odegranie negatywnej roli w niszczeniu Trybunału Konstytucyjnego i systemu sądownictwa, a także podpisanie "skandalicznej ustawy o IPN"

Do tej pory petycję podpisało 800 osób. Jej autorami są szef "KOD Polonia USA" Peter Jan Włodarczyk oraz Andrzej Jarmakowski, były działacz ROPCiO i "Solidarności", a obecnie redaktor naczelny portalu ProgressForPoland.com

Jak na totalną opozycję przystało, w tekście petycji nie zabrakło "byków". "Więzień polityczny" obecnych rządów Stanisław Gawłowski został w petycji nazwany... Stanisławem Gołębiewskim. 

- Prezydent Andrzej Duda wraz z rządem kontrolowanym przez Prawo i Sprawiedliwość nie zrobił nic, by zapobiec marszowi tysięcy faszystów i ksenofobów 11 listopada zeszłego roku w Warszawie. To ponury i przerażający fakt, że maszerowali 200 metrów od starych murów warszawskiego getta - czytamy w petycji. 

- Z tych wszystkich powodów prezydent Duda nie powinien otrzymać przywileju przemawiania w parku Millennium. To nie jest miejsce dla ksenofobów, dla ludzi niszczących demokrację i łamiących najwyższe prawo w ich kraju - podsumowali swój wpis autorzy petycji.

To nie pierwszy raz, gdy amerykański KOD skarży się władzom USA na polski rząd. W 2016 roku w związku ze spotkaniem Witolda Waszczykowskiego z sekretarzem stanu Johnem Kerrym, ten ostatni otrzymał list od Komitetu Obrony Demokracji. - KOD Polonia USA zwraca się do rządu Stanów Zjednoczonych o kontynuowanie swego zaangażowania w ochronę demokracji i wolności w Polsce w obliczu najnowszego zagrożenia - czytamy w liście.

Do spotkania Andrzeja Dudy z Polakami w Millenium Park ma dojść 19 maja. - To będzie takie, mam nadzieję, wielkie spotkanie w związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę i bardzo się na to spotkanie cieszę. Planujemy przyjazd razem z żoną - mówił w grudniu 2017 roku Andrzej Duda w rozmowie z Radiem Maryja.

kh
Fot: Twitter(KODPoloniaUSA)/wikicommons

Warto poczytać

 1. 1270dudaaia 13.08.2018

  Takich zdjęć pary prezydenckiej jeszcze nie widzieliście! Niezwykły album na 3-lecie prezydentury

  Z okazji 3. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta powstał pamiątkowy album z fotografiami prezydenta oraz pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, przypominający najważniejsze momenty tego okresu - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

 2. 1270pragazw 13.08.2018

  „Śmierć jest naszym wybawieniem” - w dawnej katowni NKWD i UB powstanie placówka dydaktyczna IPN

  W dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie powstanie placówka dydaktyczna Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek IPN zamieścił ogłoszenie dot. przebudowy piwnic budynku przy ul. Strzeleckiej 8, gdzie mordowano żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

 3. 1270rozenekkk 13.08.2018

  "Odsiecz" Rozenka: moja obietnica wyborcza - Warszawa wolna od faszyzmu i nacjonalizmu

  Warszawa powinna być wolna od faszyzmu, sił skrajnie nacjonalistycznych i od chuliganerii, to jest moja pierwsza obietnica wyborcza - zadeklarował w poniedziałek kandydat SLD na prezydenta stolicy Andrzej Rozenek.

 4. 1270cenckiewiczokr 13.08.2018

  Wstrętny atak na historyka IPN. To „obrzydliwa kreatura i teczkowy onanista”

  Sławomir Cenckiewicz nie daje chwili wytchnienia lustracyjnym kłamcom, dawnym agentom i pracownikom siłowych resortów w czasach PRL. Od lat jest z tego powodu wściekle atakowany

 5. 1270majdaneki 13.08.2018

  Skandaliczne zachowanie izraelskiego nastolatka: tańczył nago w obozie śmierci

  Co roku dziesiątki tysięcy izraelskich uczniów odwiedzają miejsca pamięci Holokaustu w Polsce. Siłą rzeczy w tej liczbie znajdzie się kilku, którzy nie potrafią się zachować

 6. saperzy13082018 13.08.2018

  Dwie z trzech bomb z czasów II wojny światowej zostały wyciągnięte z Bałtyku

  Dwie z trzech bomb lotniczych z czasów II wojny światowej wyciągnęli z Bałtyku nurkowie z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Akcja odbywa się na plaży w kołobrzeskim Podczelu.

 7. ewakuacja13082018 13.08.2018

  Ewakuacja ludności z Podczela. Saperzy będą wyciągać bomby z Bałtyku

  Rozpoczęła się zaplanowana na godz. 7 przez sztab kryzysowy ewakuacja ludności z dzielnicy Podczele w Kołobrzegu. W ciągu dwóch godzin strefa zagrożenia ma opustoszeć. Wtedy do akcji wyciągnięcia trzech bomb z Bałtyku znalezionych przy plaży mają przystąpić saperzy.

 8. 1270jakisupermariaki 12.08.2018

  Ten film podbija internet. Tak Patryk Jaki walczy mafią reprywatyzacyjną

  Patryk Jaki raczej nie kreuje się na superbohatera, chociaż dla wielu ludzi, którzy dzięki niemu mają szansę odzyskać zagrabiony majątek właśnie nim jest

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook