Jedynie prawda jest ciekawa


III RP blokuje plakaty PiS

02.08.2014

Firma outdoorowa zablokowała plakaty reklamowe PiS. Wszystko przez to, że nazwano na nich Platformę "sitwą".

Partia Jarosława Kaczyńskiego rusza z wakacyjną ofensywą. Jednym z pierwszych jej aktów miały być plakaty, na których politycy rządzącej Platformy Obywatelskiej zostaliby skonfrontowani ze swoim plakatem wyborczym z 2007 roku. Wówczas PO promowała swoją partię pod hasłem "By żyło się lepiej" - PiS chciało dopisać "Sitwie". Nie jest to jednak możliwe - na takie hasło nie pozwoliła firma outdoorowa obsługująca tego typu wywieszanie plakatów. 

Oto jeden z dowodów na specyficzny rodzaj demokracji w III RP - plakaty PiS nie były ani niecenzuralne, ani nawet przesadnie kontrowersyjne. W miastach wisi o wiele więcej ostrzejszych haseł i billboardów. A jednak w tym przypadku zdecydowano inaczej... PiS musiało więc skorygować swoje plany - "sitwę" zastąpiono "władzą". Nieocenzurowana wersja plakatu ma jednak pojawić się w internecie. Politycy największej partii opozycyjnej nie zamierzają zasypywać gruszek w popiele - chcą, aby społeczeństwo nie zapomniało o aferze taśmowej. 

Plakaty to tylko początek działań. Przygotowany jest szereg innych akcji, na sobotę zaplanowana jest również konferencja Jarosława Kaczyńskiego.

svit, wPolityce.pl, "Rz"

[Fot. wPolityce.pl]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Warto poczytać

 1. pawlowicz17082018 19.08.2018

  Krystyna Pawłowicz jak zwykle mocno na Twitterze „Cel opozycji – PiS wywieźć do Oświęcimia i zagazować”

  Wpisy prof. Krystyny Pawłowicz na Twitterze często wzbudzają skrajne emocje zarówno u jej zwolenników, jak i przeciwników. Posłanka nie boi się używać na portalu mocnych słów, dlatego też jej tweety wzbudzają zwykle sporo kontrowersji

 2. fregata-19082018 19.08.2018

  Zakup australijskich fregat jest opłacalny dla Polski?

  Ministerstwo Obrony Narodowej będzie analizowało, czy zakup australijskich fregat jest korzystny - mówił w niedzielę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak podkreślił, w sprawie fregat "nigdy nie padały deklaracje", że sprawa zakupu jest przesądzona

 3. 1270darlowkochlopiec 18.08.2018

  W morzu znaleziono ciało zaginionego chłopca

  Ciało chłopca znaleziono w sobotę w Darłówku (Zachodniopomorskie). To prawdopodobnie zaginiony, poszukiwany od wtorku 13-latek.

 4. bienkowska-18082018 18.08.2018

  Najnowszy spot Bieńkowskiej przeraził internautów „Chyba będę straszył dzieci jej oczami”

  Śląski klub Platformy Obywatelskiej na swoim koncie twitterowym opublikował krótki spot, w którą główną rolę odgrywa Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz zachęca w nim Polaków do głosowania na Koalicję Obywatelską partii PO i Nowoczesnej

 5. straz-graniczna-18082018 18.08.2018

  Służby mundurowe rozpoczęły kolejny etap strajku. Zaczynają się drobiazgowe kontrole

  Przedstawiciele związków zawodowych służb mundurowych zadecydowali o przejściu w fazę protestu włoskiego - poinformowała w sobotę PAP Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. W związku z protestem zapowiadane są m.in. drobiazgowe kontrole na granicach

 6. 1270gwiazdawesterplatte 17.08.2018

  Andrzej Gwiazda: Adamowicz jest za słaby, aby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte

  "Byłem przekonany, że Wojsko Polskie weźmie udział w obchodach, że Adamowicz jest za słaby, ażeby zablokować wojsku udział w uroczystościach na Westerplatte".

 7. 1270darlowkoo 17.08.2018

  W Bałtyku znaleziono ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka

  Podczas prowadzonej w piątek akcji poszukiwawczej rodzeństwa, które zaginęło 14 sierpnia w Darłówku, znaleziono dryfujące w morzu ciało dziewczynki. Prawdopodobnie to poszukiwana 11-latka.

 8. awionetka17082018 17.08.2018

  W Wielkopolsce rozbiła się awionetka. Nie żyje 44-letni pilot

  44-letni pilot zginał w wypadku awionetki w miejscowości Duszniki koło Szamotuł w Wielkopolsce, do którego doszło w piątek. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook