Jedynie prawda jest ciekawa


Horror podróżnych PKP

10.05.2012

Podróż PKP na miesiąc przed Euro przypomina transport sardynek. Na wolne miejsca w przedziałach nie ma co liczyć. Brakuje ich nawet w korytarzach. Mimo to, bilety w iście europejskich cenach dostępne są w kolejowych kasach bez limitów.

Dzisiejszy „Fakt” opublikował szokujące zdjęcie, przedstawiające warunki, jakie zapewnia PKP swoim pasażerom. Udający się nad morze wrocławianie, mimo że zapłacili ponad 60 złotych za bilet, zmuszeni byli do wielogodzinnego koczowania na korytarzu.

Według kalkulacji przeprowadzonej przez „Fakt”, podróżni zajmujący korytarzową przestrzeń i drzemiący podczas nocnej eskapady na podłodze zapłacili łącznie za bilety tyle, ile wynosi dniówka ministra Nowaka – 576 złotych. Miesięczne wynagrodzenie ministra, którego resort kuleje we wszystkich możliwych obszarach, zarabia miesięcznie ponad 12 tysięcy złotych.

Nie bacząc jednak na skutki swojego nieudolnego zarządzania sektorem transportu, wciąż cieszy się wyśmienitym samopoczuciem. – Zmiany na PKP rozpocząłem. Potrzeba czasu i pieniędzy, żeby kupić nowy tabor – powiedział w rozmowie z gazetą, radząc podróżnym, by korzystali z przedsprzedaży biletów i sprawdzali „obłożenie pociągów” na stronach PKP.

PKP także nie wyraża najmniejszej troski o los swoich pasażerów. Na zwrot kosztów podróży w skandalicznych warunkach nie mają szans. - Dla PKP i urzędników nie ma znaczenia, czy pasażer siedzi w przedziale, stoi w śmierdzącej ubikacji, czy leży na podłodze – opłata za bilet to rzecz święta – pisze „Fakt”.

Brak profesjonalizmu ministra Nowaka i nieumiejętne zarządzanie resortem widoczne jest na każdym kroku. Kibice planujący skorzystanie z polskich kolei podczas Euro 2012 już teraz obawiają się czy po zakupieniu biletu uda im się choćby wsiąść do pociągu. Jak wiemy, tabor na zbliżające się mistrzostwa jest zupełnie nieprzygotowany.

PiKa, źródło: Fakt
[fot. Super Express / redakcja]

Warto poczytać

 1. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 2. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 3. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 4. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

 5. magierowski26012018 21.09.2018

  Ambasador Polski w Izraelu napisał list do Z. Preisnera. Nic lepszego dziś nie przeczytacie

  Zbigniew Preisner, jeden z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów filmowych, został uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie.

 6. duda-vs-wielowieyska-21092018 21.09.2018

  Andrzej Duda nie wytrzymał. Prezydent ostro komentuje wpis Wielowieyskiej „Państwo jesteście dziennikarzami?”

  Na Twitterze rozgrzała się ostra dyskusja pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą, a dziennikarką TOK FM Dominiką Wielowieyską. Poszło o wizytę głowy państwa w Waszyngtonie

 7. Gersdorf06032018 21.09.2018

  Gersdorf ujawnia szczegóły spotkania z Morawieckim. O czym rozmawiali?

  Wiadomo jak przebiegało spotkanie profesor Małgorzaty Gersdorf i premiera Mateusza Morawieckiego. Po dzisiejszej publikacji portalu onet.pl, profesor zdecydowała się ujawnić szczegóły rozmowy.

 8. agata-duda 21.09.2018

  Pierwsza Dama ponownie zachwyciła internautów. Zdjęcie Agaty Dudy robi prawdziwą furorę

  Na jednym z twitterowych profili kancelarii Prezydenta RP pojawiło się „nietypowe” zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama pozuje na nim… bez wysokich obcasów. Fotografia zachwyciła internautów.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook