Jedynie prawda jest ciekawa


Histeria opozycji, bo nie mają wejściówek na Trumpa

30.06.2017

Na wystąpienie Prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie zaprasza ambasada USA, a nie nasz rząd – podało w oficjalnym komunikacie polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jednak posłowie PO, którzy nie dostali jeszcze zaproszeń, uważają, że winne są władze państwa z PiS.

Wystąpienie na pl. Krasińskich jest organizowane na życzenie Prezydenta Donalda Trumpa, a organizatorem jest ambasada USA, która tworzy listy gości oraz zajmuje się wysyłaniem zaproszeń i zbieraniem potwierdzeń udziału w tym wydarzeniu - podało MSZ. Wcześniej Krzysztof Łapiński, rzecznik Prezydenta RP, również powiedział, że organizatorem wystąpienia prezydenta Trumpa na pl. Krasińskich jest ambasada Stanów Zjednoczonych i to ona rozsyła zaproszenia do VIP-ów i polityków. Polski resort spraw zagranicznych uściślił: "Jest to wydarzenie organizowane na życzenie Prezydenta Donalda Trumpa i jego gospodarzem jest strona amerykańska. Organizatorem wystąpienia Prezydenta USA na Placu Krasińskich w Warszawie jest Ambasada USA. Zatem to Ambasada USA tworzy listy zapraszanych gości".

Jednak te jasne komunikaty, to jak walenie grochem o ścianę. Totalna opozycja wie lepiej. Szef klubu PO Sławomir Neumann brak zaproszenia na wystąpienie prezydenta USA nazwał sprawą "rzeczywiście bulwersującą", bo "jest organizowane spotkanie z prezydentem Trumpem na placu Krasińskich (...). Natomiast opozycja nie była zaproszona". Neumann poskarżył się w TVN 24, że posłowie PiS dostali już zaproszenia, a decyduje o tym Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy.

Natomiast rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział dziś, że spotkania organizowane przez stronę polską są otwarte i jeśli "politycy opozycji będą zainteresowani, będą chcieli spotkać się z amerykańskim prezydentem, jak najbardziej będą mogli to zrobić".

Całą sytuację można podsumować trzema polskimi przysłowiami. Pierwsze – (PO) słyszy, że gdzieś dzwonią, ale nie wie, w którym kościele. Drugie – konia podkuwają, a żaba (PO) łapę wystawia. I jeszcze – zachowują się jak chłopcy (PO-wcy) w piaskownicy.

PAP/MBB

Fot. Gage Skidmore/wikimedia.org

Warto poczytać

 1. trzaskowski17082018 17.08.2018

  Trzaskowski z wnioskiem do Ziobry. Chce delegalizacji ONR-u

  Kandydat na prezydenta Warszawy Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwraca się do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o rozwiązanie stowarzyszenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Trzaskowski podkreślił w piątek, że w Warszawie i w całej Polsce nie ma miejsca na faszyzm.

 2. lekarz17082018 17.08.2018

  Ginekolog podejrzany o gwałt na czterech pacjentkach. Przyjmował w gabinetach w Zabrzu i w Gliwicach

  Zatrzymano ginekologa z Zabrza podejrzanego o zgwałcenie czterech pacjentek i zmuszenie trzech z nich do poddania się również innej czynności seksualnej - podała w piątek śląska policja. Do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018.

 3. woda17082018 17.08.2018

  GIS ostrzega: w butelkowanej wodzie mineralnej znaleziono bakterie coli i paciorkowce

  Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek o wycofaniu ze sprzedaży dwóch partii wód mineralnych Małopolanka i Malinowy Zdrój. W próbkach pobranych do kontroli stwierdzono bakterie z grupy coli oraz paciorkowców kałowych.

 4. adamowicz13072018 17.08.2018

  Prezydent Gdańska ustąpi? Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie uroczystości na Westerplatte

  Paweł Adamowicz spotka się z przedstawicielami wojska w sprawie organizacji uroczystości 1 września na Westerplatte

 5. ewa-gawor-12082018 16.08.2018

  „Nie żałuję swojej decyzji. Niech mówią o mnie co chcą”.Ewa Gawor o rozwiązaniu marszu 1 sierpnia oraz swojej przeszłości

  Dyrektor warszawskiego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor była gościem #RZECZoPolityce

 6. duda16082018 16.08.2018

  Prezydent zawetował nowelizację wprowadzającą zmiany w ordynacji do PE

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację dot. zmian w ordynacji do PE. Jak oświadczył, zawarte w niej regulacje odbiegają od zasady proporcjonalności, duża część obywateli nie miałaby reprezentacji w PE, zainteresowanie eurowyborami jeszcze by spadło i frekwencja w nich byłaby jeszcze niższa.

 7. mateusz-socha-16082018 16.08.2018

  „Polityka historyczna wymaga ogromnego nakładu pracy i strategicznego myślenia”. Wywiad z Mateuszem Sochą, kandydatem na burmistrza Rumi

  Mieliśmy okazję uczestniczyć w pikniku patriotycznym "Rumia dla Niepodłej - cześć i chwała bohaterom" organizowanym przez kandydata PiS na burmistrza Rumi Mateuszem Sochą

 8. korwin16082018 16.08.2018

  „Co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Oburzające słowa Korwina-Mikke w sprawie molestowania Kory

  Od tego wpisu odcinają się nawet osoby mocno związane z politykiem partii „Wolność”. Janusz Korwin-Mikke postanowił skomentować sprawę molestowania Kory Jackowskiej przez księdza.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook