Jedynie prawda jest ciekawa


Guy Verhofstadt się doigrał. Stanie przed sądem za nazywanie Polaków faszystami!

22.12.2017
verho23122017
Guy Verhofstadt się doigrał. Stanie przed sądem za nazywanie Polaków faszystami!

Doktor Bawer Aondo-Akaa dopiął swego. Polityk Prawicy RP i działacz społeczny, zgodnie ze złożoną przez siebie kilka tygodni temu obietnicą, pozwał Guya Verhofstada za nazwanie uczestników Marszu Niepodległości faszystami i neonazistami.

– Na ulice Warszawy wyszło kilka tysięcy faszystów, neonazistów, białych suprematystów – mówił Verhofstad po Marszu Niepodległości.

– Marsz ten miał miejsce 300 km od obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. To nie powinno nigdy wydarzyć się w Europie – stwierdził szef Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy.

To spotkało się z ostrą reakcją wielu uczestników Marszu. Niektórzy z nich zapowiedzieli pozwy przeciwko belgijskiemu politykowi. Pierwszy z nich jest już gotowy, a przygotowali go - wspólnie z Bawerem Aondo-Akaa - prawnicy z Ordo Iuris.

Razem z aktem oskarżenia złożono również wniosek do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, w którym polski działacz społeczny domaga się pociągnięcia Guya Verhofstadta do odpowiedzialności dyscyplinarnej, tj. nałożenia nagany, utraty prawa do otrzymywania diety i czasowego zawieszenia uczestnictwa w całości lub w części prac Parlamentu.

ac/fb

Warto poczytać

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook