Jedynie prawda jest ciekawa


Grzegorz Schetyna ocenił kampanię Rafała Trzaskowskiego. Duże zaskoczenie

23.08.2018
Schetynawiki1
Grzegorz Schetyna ocenił kampanię Rafała Trzaskowskiego. Duże zaskoczenie

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski ma bardzo dobrą, intensywną kampanię - ocenił w czwartek na antenie Polsat News szef PO Grzegorz Schetyna.

Lider PO Grzegorz Schetyna odniósł się do uwagi, że dystans między Jakim a Trzaskowskim według sondaży "zmniejsza w sposób dramatyczny dla Platformy Obywatelskiej". Pytany, czy w związku z tym będzie zmiana kandydata na prezydenta Warszawy, odparł: "Powiem tak: sondaże są takie, że Trzaskowski wygrywa z Jakim w drugiej turze ponad 20 proc".

 Na stwierdzenie dziennikarki, że "w pierwszej turze już ten dystans jest minimalny, bo to jest jeden punkt procentowy przewagi" odparł, że jeżeli ktoś nie uzyskuje 50 proc. w pierwszej turze, niezbędna jest druga. "Nie widziałem żadnego sondażu, który mówiłby, że sprawa rozstrzygnie się w pierwszej turze" - dodał.

Powiedział też, że prosi zawsze i przekonuje Rafała Trzaskowskiego, że mobilizacja, zaawansowana kampania i zaangażowanie, "które teraz prezentuje jest niezbędne".

Pytany, czy namawiał Trzaskowskiego do większej aktywności, ocenił, że kandydat PO ma "bardzo dobrą, intensywną kampanię". "Namawiam go do tego; ona jest bardzo przemyślana, bardzo zaawansowana w sensie także programowym, bo widziałem jak przygotowywał program np. jeśli chodzi o "Warszawę dla seniora". 
Komentując uwagę dziennikarki, że "w sondażach tego na razie nie widać, bo duża część warszawiaków wierzy Jakiemu", powiedział: "Ponad 20 proc. różnicy w drugiej turze, kiedy zostaje dwóch kandydatów. Jeżeli znajdzie pani zdecydowanych wyborców, jeżeli nie będzie tych innych, to wtedy ten wybór będzie w moim przekonaniu bardzo jednoznaczny".

Wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.

Do tej pory chęć ubiegania się o prezydenturę Warszawy ogłosili: kandydat PiS Patryk Jaki, kandydat Kukiz '15 Marek Jakubiak, kandydat PO i Nowoczesnej Rafał Trzaskowski, lider Wolnego Miasta Warszawa Jan Śpiewak (komitet Wygra Warszawa), rzecznik PSL Jakub Stefaniak, b. wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, kandydat SLD Andrzej Rozenek, Justyna Glusman (Koalicja Ruchów Miejskich skupiona wokół stowarzyszenia Miasto Jest Nasze), burmistrz Targówka Sławomir Antonik (Bezpartyjni), a także lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotr Ikonowicz. (PAP)

mgost/ agz

 

Warto poczytać

 1. morawiecki12032018 23.09.2018

  Kolejny atak na premiera Morawieckiego. wPolityce.pl ujawnia szczegóły

  Dziennikarze ujawniają kulisy ataku, do którego przyłączyć ma się "niemiecko-szwajcarski koncern medialny".

 2. sejm22042018 23.09.2018

  Nowy sondaż. PiS miażdży polityczną konkurencję

  Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, PiS uzyskałby 45 proc. poparcia i mógłby rządzić samodzielnie; PO mogłaby liczyć na 23,9 proc. głosów

 3. pope23092018 23.09.2018

  Ponad 100 tysięcy wiernych na mszy w Kownie. Ważne słowa papieża Franciszka

  O minionych pokoleniach naznaczonych okupacją, udręką deportowanych, "wstydem donosicielstwa, zdrady", grozą gett i Syberii mówił w niedzielę podczas mszy w Kownie na Litwie papież Franciszek. Apelował o czujność wobec postaw, które doprowadziły do Holokaustu.

 4. gdanska-synagoga-22092018 22.09.2018

  Zapadła pierwsza decyzja w sprawie mężczyzny, który wybił okno w gdańskiej synagodze

  Na trzy miesiące do aresztu, decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku, trafił 27-letni mężczyzna, który zbił w środę kawałkiem płyty chodnikowej okno w Nowej Synagodze w Gdańsku-Wrzeszczu. Podejrzany jest chory psychicznie

 5. walesa-28072018 22.09.2018

  Wałęsa uderza w Kaczyńskiego. „Bądź Pan poważny”

  Lech Wałęsa po raz kolejny zwrócił się Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował wczorajsze wystąpienie prezesa PiS podczas konwencji w Gdańsku.

 6. pawlowicz07052018 22.09.2018

  Pawłowicz ostrzega w mocnych słowach. „Idziemy też po was”

  Znana z mocnych wypowiedzi profesor Pawłowicz napisała na Twitterze ostrzeżenie dla działaczy samorządowych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 7. Schetyna09022018 21.09.2018

  Schetyna ostrzega Gersdorf. Lider PO przerażony spotkaniem sędzi z premierem?

  Środowe spotkanie pomiędzy Mateuszem Morawieckim, a Małgorzatą Gersdorf było jednym z szerzej komentowanych wydarzeń ostatnich tygodni. Premier spotkał się z sędzią w celu ustalenia warunków „kompromisu”. Ich rozmowa najwidoczniej przeraziła Grzegorza Schetynę

 8. rzeplinski21092018 21.09.2018

  Rzepliński wysnuwa nową teorię. „Mój telefon jest zapewne na podsłuchu”

  Podczas wywiadu w programie „Kropka nad i” w TVN24, Andrzej Rzepliński oświadczył iż wierzy, że jego telefon podobnie jak telefon prof. Gersdorf są na podsłuchu.

Wiadomości ze świata

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook