Jedynie prawda jest ciekawa


Grozi nam utrata niepodległości

01.12.2011

– Minister Sikorski wbrew konstytucji, na terenie obcego państwa, bez konsultacji z parlamentem i innymi organami państwowymi poszedł niesłychanie daleko w deklaracjach. W przypadku federacji ciężko jest mówić o niepodległości, czy też suwerenności państw ją tworzących. Grozi nam utrata niepodległości – bo tak będzie, jeśli Polska znajdzie się w położeniu jednego ze „stanów” – takiego – jakie tworzą USA – mówił w programie „Na pierwszym planie”, prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński.

– [...] Trzeba tu uwzględnić cały kontekst tego wystąpienia. W przypadku federacji ciężko jest mówić o niepodległości, czy też suwerenności państw ją tworzących. Z tego wynika złamanie konstytucji – działanie przeciw niepodległości i suwerenności Polski – za to odpowiada się przed Trybunałem Stanu – mówił na antenie TVP 1 lider PiS.

Zdaniem Kaczyńskiego Polska wiele straci na takich rozwiązaniach. – My będziemy tylko ofiarą. Będziemy eksploatowani. Nie będziemy mieć narzędzi obrony własnych interesów. Dziś w europie zwycięża hegemonizm, my do tych silnych niestety nie należymy – uznał były premier.

Kaczyński wyjątkowo krytycznie podchodzi do koncepcji, o której w wystąpieniu w Berlinie mówił szef resortu dyplomacji Radek Sikorski. Prezes PiS nie jest zwolennikiem federacyjnej Europy. Uważa, że taka propozycja umocni tylko Niemcy, jako hegemona Europy.

Nie jest w polskim interesie instytucjonalizować i umacniać tworzący się hegemonizm. Ogłaszanie tego rodzaju propozycji to nie jest rola polskiego ministra spraw zagranicznych – powiedział. – Niestety minister spraw zagranicznych powiedział to w polskim imieniu. Oznaczało to gotowość do dalszego zwasalizowania nas wobec Niemiec. Dominacja Niemiec w Europie jest uderzająca, a w polskim interesie jest, by się temu przeciwstawiać – dodał.

Prezes PiS zapowiedział również protesty przeciwko polityce polskiego MSZ. – Będziemy protestować przeciw temu co powiedział minister Sikorski. Wielu Polaków nie chce by polska niepodległość była tylko 20-letnim incydentem. 13 grudnia odbędzie się marsz przeciw polityce prezentowanej przez szefa MSZ. Grozi nam utrata niepodległości – bo tak będzie, jeśli Polska znajdzie się w położeniu jednego ze „stanów” Europy – takiego – jakie tworzą USA – przestrzegał Kaczyński.

TVP

[fot.pis.org.pl]

Warto poczytać

 1. narodo15082018 15.08.2018

  Lewica próbowała przerwać marsz środowisk narodowych. Manifestujący poradzili sobie z blokadą

  Zorganizowany przez środowiska narodowe marsz przeszedł ulicami Warszawy i zakończył się na Placu Zamkowym. Pochód kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci

 2. 1270scet 15.08.2018

  Nawet w taki dzień nie potrafią się powstrzymać? Schetyna i przystawki jątrzą w polskie święto

  PO i Nowoczesna: za dwa lata na obchodach 15 sierpnia będziemy wszyscy razem

 3. 1270polskiewojsko 15.08.2018

  Piękne słowa marszałka do żołnierzy

  Stoicie na straży naszej niepodległości, wierzę, że nigdy nie zawiedziecie - napisał w środę na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński do żołnierzy z okazji święta Wojska Polskiego.

 4. Giertych-vs-biedron-14082018 14.08.2018

  Giertych atakuje Biedronia i media za skandal pedofilski „Jakby to chodziło o biskupa to byście od razu się tym zajęli”

  Robert Biedroń ostatnio nie cieszy się dobrą prasą. Na prezydencie Słupska ciąży sprawa ostatniej afery pedofilskiej, wobec której ratusz miasta nie zainterweniował. Przez taką postawę „oberwało” mu się od Romana Giertycha

 5. facebook-14082018 14.08.2018

  Ciężkie czas dla prawicy na Facebooku? Nowa szefowa polskiej sekcji portalu nie kryje się z poglądami

  Agnieszka Kosik została nowym szefem polskiego Facebooka. Niektórzy internauci ostrzegają przed „czarnymi miesiącami dla prawicy w polskim internecie”. Wszystko przez informacje odkryte na jej koncie facebookowym

 6. wybory14082018 14.08.2018

  Znamy już termin wyborów samorządowych 2018. Do kiedy będzie trwała kampania?

  Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21 października Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach; niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Wiadomości ze świata

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook